Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8321

CAD tip CAD tip # 13924:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Lze vynutit ukládání dat v cloudových službách Autodesk v regionu EU?

A - odpověď Ano, od května 2021 si mohou zákazníci vytvářející projekty na cloudové platformě ACC (Autodesk Construction Cloud; a některých dalších cloudech) zvolit umístění úložiště těchto projektových dat v rámci EU.

Při zakládání projektu nebo kontraktu (= tenantu) ACC je možné si zvolit, zda má být účet veden na serverech hostovaných v USA nebo hostovaných v EU. Kromě legislativních rozdílů může být rozdíl i v latenci (doba putování dat po zeměkouli, i když to zčásti kompenzují cache služby), ale i v rozsahu funkcí (novější funkce bývají dříve k dispozici na US serverech).

Přesné umístění serveru v EU není předem dáno (obvykle Irsko), Autodesk využívá pro své cloudové služby obvykle Amazon (AWS, Amazon Web Services). Projekty na US a EU serverech jsou oddělené, nelze je volně přepínat nebo migrovat. Pro hosting v jiném regionu je potřeba založit jiný projekt (tenant).

Umístění dat projektu v rámci EU neznamená, že nebudou využívány další webové služby, potenciálně v jiných regionech - např. pro login, jazykové překlady, AI, apod. Pro zajištění bezpečnosti dat platí stejné normy a nejvyšší certifikáty ISO (ISO 27001) a SSAE.

Pro evropský hosting ACC platí stejné možnosti využití Trial verze, nebo pravidla licencování BYOL pro přizvané účastníky projektů.

Vámi předvolený region snadno poznáte z přístupové URL adresy k ACC: buď acc.autodesk.com nebo acc.autodesk.eu.

ACCBIM360
100% *  CAD 
14.11.2023    664×  
cloud účet
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: ACC · BIM360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist