Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6379

CAD tip CAD tip # 9803:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Má smysl hardwarová akcelerace AutoCADu když pracuji jen ve 2D?

A - odpověď Pokud pracujete jen na 2D výkresech AutoCADu (nebo třeba Inventoru), nebo pouze v principelně pouze "dvourozměrném" AutoCADu LT, mohlo by se zdát, že hardwarová akcelerace grafické karty (GPU funkce známé např. z 3D počítačových her) není podstatná a akceleraci můžete nechat vypnutou (necertifikované grafické karty mají akceleraci implicitně vypnutou).

To je však mýtus. Funkce akcelerace grafického čipu se významně uplatňují i ve 2D prostředích CAD aplikací Autodesku a vypnutá akcelerace se tak zpravidla projeví sníženým výkonem zobrazování (rychlost překreslování, zvýrazňování výběru, apod.) zejména u velkých výkresů, plus nedostupností některých vizuálních stylů zobrazení. Vyjímkou jsou některé "málo akcelerované" (zpravidla integrované) grafické karty na rychlých počítačích, kde se naopak zapnutí gr.akcelerace může projevit určitým zpomalením v AutoCADu.

Ujistěte se proto zda používáte Autodeskem certifikovanou grafickou kartu (čip a verzi gr.driveru) a máte zapnutou hardwarovou asistenci zobrazení (akceleraci) i v případech, že pracujete pouze ve 2D.

ACADLTInvRevitCivil
100% *  CAD 
30.4.2014    2766×   Začátečník
inventor výkres
 
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · Inventor · Revit · Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist