Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4167

CAD tip CAD tip # 13320:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Prázdná paleta Vlastnosti/Upravit typ v Revitu.

A - odpověď Po kliknutí na "Upravit typ" mi zmizí náhled výběru typu rodiny v paletě Vlastnosti (tečkovaná plocha je prázdná).

Nezobrazuje se typ

Příčina je v nekompatibilitě vaší grafické karty, resp. jejího ovladače, a WPF dialogů. Proto vypněte volbu "Použít hardwarovou akceleraci" v poli "Vizuální dojem" na kartě "Uživatelské rozhraní" v dialogu Možnosti aplikace (Soubor > Možnosti > Uživatelské rozhraní).

Touto volbou NEVYPÍNÁTE důležitou hardwarovou akceleraci grafiky samotných 3D modelů/scén v Revitu. Ta se řídí nastavením Soubor > Možnosti > Hardware....

Volba "Vizuální dojem" použije hardwarovou akceleraci pouze na některá dialogová okna v uživatelském rozhraní Revitu a negativní účinek na výkon je tak velmi nepatrný. Od verze Revit 2023 se naopak významně zrychlil vnitřní proces výběru typů rodin, nezávisle na grafice - zejména ve větších projektech s mnoha rodinami a typy.

Volba "Použít hardwarovou akceleraci" byla zavedena v Revitu 2016, zejména pro urychlení aplikací v Revitu, např. Dynamo. V současné době už není v Dynamu využívána a je připravena jen na případné graficky náročné uživatelské nadstavby.

Ve verzi 2023 se díky celkovému zrychlení může tato nekompatibilita projevit na více typech starších grafických karet. Ale pomoc je snadná - uvedené zaškrtávátko prostě zakažte. I jeho implicitní nastavení je "VYP". Jeho nechtěné zapnutí může být vneseno z vašeho souboru Revit.ini.

RevitRevit2023
100% *  CAD 
8.5.2022    405×  
model revit rodina
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit · Revit 2023 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist