Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5657

CAD tip CAD tip # 13825:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přehled historie dokumentu v Autodesk Docs.

A - odpověď V cloudovém úložišti CDE aplikace Autodesk Docs (součást Autodesk Construction Cloud a součást sady AEC Collection) lze snadno zpětně zjišťovat podrobnou historii libovolného dokumentu (CAD, BIM, PDF, kancelářského, obrázku...), a to včetně všech jeho verzí.

Funkce Historie verzí (Version history) a především funkce Aktivity souboru (File activities) obsahuje seznam všech změn provedených v daném dokumentu i veškeré další operace, které s ním byly prováděny (včetně přístupu). Můžete se tak podívat, kdo a kdy změnu provedl, kdo nahrál novou verzi, apod. Můžete tak snadno sledovat změny, verzování a zajistit, aby byl váš dokument vždy aktuální.

Stručný přehled verzí (Version history) se zobrazí v okně po kliknutí na tlačítko s číslem verze - zobrazí se autor a datum nahrání každé verze (klikněte pro větší obrázky):

Pro podrobnější protokol všech aktivit na daném souboru vyvolejte funkci "View file activities". Tu lze najít - po výběru dokumentu - v horním souborovém menu (tři tečky):

Nebo ji vyvoláte z kontextové nabídky na daném dokumentu (tři tečky vpravo):

Můžete si vyfiltrovat jaký typ akcí chcete vypisovat (nahrání, přejmenování, zobrazení, sdílení, export, komentování, vymazání, připojení do jiného projektu, schválení, zamčení, připomínkování...), akce jen od určité osoby nebo jen v určitém rozsahu času:

filter - autor

Výsledný výpis protokolu aktivit si pak můžete také uložit do souboru CSV např. pro Excel:

DocsACCBIM360
100% *  CAD 
18.8.2023    583×  
cloud excel export obrázek sdílení součást
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Docs · ACC · BIM360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist