Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5194

CAD tip CAD tip # 9146:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Při hromadném publikování má PDF jiné okraje než u jednotlivých tisků.

A - odpověď Při hromadném vykreslování (příkaz PUBLIKUJ) všech rozvržení (výkresů) se ve výsledném PDF souboru tvoří nesmyslné široké okraje a výkres je nepoužitelný. Při tisku jednotlivých listů se to neděje. Používáte Acrobat.

Problém je pravděpodobně v tom, že pro tisk jednoho listu vybíráte tiskárnu Adobe PDF. Ale pro publikování vybíráte volbu "Publikovat do:" nastavenou na PDF:

Tato volba ale pro tisk použije tiskárnu AutoCADu, která má název "DWG to PDF.pc3" a u ní může mít nastavené jiné okraje než máte v Adobe PDF.

Buď tedy nastavte na každém listu rozvržení tiskárnu "Adobe PDF" jako výchozí a pak v publikování použijte volbu "Plotr pojmenovaný v nastavení stránky", nebo upravte rozměry/okraje papírů v tiskárně "DWG to PDF.pc3" (viz např. C:\Users\*jméno uživatele*\AppData\Roaming\Autodesk\AutoCAD 2013 - česky\R19.0\csy\Plotters).

Pro tisk do PDF z AutoCADu doporučujeme používat vždy tiskárnu "DWG to PDF.pc3", tato vestavěná tiskárna nabízí i možnost zahrnout do PDF informace o hladinách, což zpravidla nemusí umět externí tiskárny PDF. A vylučuje také časté potíže s orientací výkresu na papír, které způsobují externí tiskárny do PDF.

ACADLTADTCivilACADMMapDWG
100% *  CAD 
15.3.2013    3808×  
autocad hladina publikování tisk výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist