Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 10665

CAD tip CAD tip # 3650:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Publikování 'inteligentních projektů' z Architectural Desktopu.

A - odpověď Autodesk Architectural Desktop 2005 (a vyšší) využívá funkce publikování celé sady listů (projektu) do DWF jedním klepnutím a doplňuje ji o své vlastní užitečné funkce, které pak lze výhodně využít při prohlížení či práci s takto publikovanou 'projektovou knihou'.

ADT 2005 automaticky doplňuje hypertextové odkazy z listu záhlaví projektu na podřízené listy i hyperodkazy z jednotlivých listů na detaily a pohledy definované v odkazovacích blocích v projektu (viz odkaz na A301 v obrázku). K jednotlivým objektům (entitám) výkresu lze rovněž zahrnout libovolné vlastnosti objektů používané v Architectural Desktopu a tyto vlastnosti (plochy, výšky, výrobce, odolnost, materiál, atd.) tak zpřístupnit příjemci DWF souboru (viz okno Properties na obrázku zobrazující vlastnosti vybrané - modré entity).

DWF Viewer 4

Ukázkový DWF soubor s takto publikovaným projektem (autor: C.Yanchar) si můžete stáhnout zde z webu iPROJECT (přístupový účet cadforum/cadforum; 3MB .DWF) a sami prohlédnout v prohlížeči Autodesk DWF Viewer.

Autodesk DWF Viewer je bezplatně ke stažení - viz www.cadstudio.cz/download, informace o Architectural Desktopu viz Architectural Desktop.

ADT2005ADT2006DWF
100% *  CAD 
8.3.2004    9773×   FAQ  
blok materiál obrázek prohlížeč publikování účet výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist