Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6786

CAD tip CAD tip # 5447:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vybrat všechny entity v ukázané hladině?

A - odpověď Pro rychlý výběr všech objektů ležících v dané hladině můžete použít příkaz RVYBER, popř. FILTR a hladinu zvolit ze seznamu hladin. Nebo - v novějších verzích AutoCADu - použít příkaz SELECTSIMILAR a vybrat příklad objektu.

Pro ještě rychlejší výběr ale poslouží jednoduché makro, které vybere všechny entity ve stejné hladině jako ukázaná entita (lze ukázat i na vnořené objekty nebo více objektů/hladin najednou). Makro SELLAY.LSP najdete na Download.

LSP soubor načtěte pomocí APLČTI a pak kdekoliv v dotazu Vyberte objekty zadejte 'SELLAY (nebo 'SELLAYS pro vícenásobný výběr).

Pokud SELLAY (nebo SELLAYS) zadáte jako příkaz (na výzvu Příkaz:), budou objekty vybrány jako uzlová výběrová množina (pro následný příkaz). Pokud je před spuštěním SELLAY vybrána uzlovou editací určitá skupina objektů, bude SELLAY vybírat/filtrovat objekty pouze v této přednastavené výběrové množině (ne v celém výkresu).

ACAD
100% *  CAD 
1.3.2007    5931×  
hladina skupina výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist