Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6880

CAD tip CAD tip # 6522:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jaký je rozdíl mezi programy 3ds Max a 3ds Max Design?

A - odpověď Vizualizační a animační aplikace verzí Autodesk 3ds Max a Autodesk 3ds Max Design (2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014) se liší pouze drobnostmi. Verze Max je určena spíše pro oblast počítačových her, filmových efektů a speciálních animací, zatímco verze Max Design je zaměřena na vizualizace v oblasti architektury, inženýrských staveb a strojařské animace (verze Max Design je také součástí některých sad Autodesk Design Suite).

Verze Max Design neobsahuje knihovnu pro vývojáře (SDK, vývoj nadstavbových aplikací), navíc však obsahuje funkce pro analýzu osvětlení scény oblohou, sluncem a umělým osvětlením pro certifikace LEED EQ 8.1 (Exposure). Funkce Recognize v ní umožňuje pomocí FBX rychle a přesně načítat scény, materiály, světla a kamery z BIM aplikace Autodesk Revit Architecture či jiných CAD aplikací.

Uživatelské prostředí 3ds Max Design je lépe přizpůsobeno architektonickým CAD aplikacím Autodesku. 3ds Max Design obsahuje stejné navigační nástroje jako ostatní aplikace Autodesku řady 2011, 2012, 2013 a vyšších. Podporuje formáty DWG, FBX, DWF a řadu dalších formátů pro import a export dat. Systémové požadavky a kompatibilita jsou shodné jako u verze 3ds Max.

Oproti svému předchůdci, aplikaci Autodesk VIZ 2008, nabízí 3ds Max Design vyšší funkčnost a výkon, funkce plné verze 3ds Max, 32- i 64-bitovou verzi v jednom balení, neomezenou licenci mental ray s podporou až 512 jader (VIZ jen 2 jádra).

Viz:
www.cadstudio.cz/3dsmax#Design
www.cadstudio.cz/3dsmax#MAX

max2014max2012max2010max2009
100% *  CAD 
3.2.2009    5504×   FAQ  
animace export formát import knihovna kompatibilita licence materiál revit součást
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist