Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 10602

CAD tip CAD tip # 13830:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

ReplMTcol - přebarvení částí textu v odstavcovém Mtextu.

A - odpověď Pokud potřebujete hromadně změnit barvu přebarvených částí v odstavcových textech, můžete využít buď obecné nahrazovací nástroje textu - např. srxText a změnit řídicí kódy barev - tedy \Cnnn; nebo \cnnnnnnn;. Anebo si můžete tyto úpravy usnadnit pomocí utility ReplMTcol.

Tento freeware LISP nástroj si můžete stáhnout z Download, načíst do AutoCADu nebo AutoCADu LT pomocí APLČTI a spustit příkazem REPLMTCOL.

Po spuštění příkazu vyberte texty, bloky s atributy nebo kóty, ve kterých chcete provést změnu barev. Poté zadejte číslo (resp. kód) původní barvy přebarvených úseků textu a číslo nové barvy. Zadáním "?" můžete vypsat barvový kód z existujících mtextů nebo určit kód nové barvy zadáním odstínu ve složkách R,G,B. Texty s truecolor barvami je potřeba přebarvit nadvakrát - obsahují totiž jak kód pro číslo barvy ACI, tak delší truecol kód pro truecolor odstín.

Např. změna z barvy 1 na 2 přebarví červené části textu (red=1 v ACI kódu) na žluté (yellow=2 v ACI kódu). Truecol kódy můžete získat také v Převodníku barev (šedivé číslo long code pod RGB).

ACADACLTADTACADMPlantMapCivil3D
100% *  CAD 
22.8.2023    1027×  
atribut barvy blok kóta lisp text
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist