Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7377

CAD tip CAD tip # 8363:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Sdílené podnikové (enterprise) CUI menu.

A - odpověď Pro doplnění standardní nabídky nástrojů v menu (ribbonu) AutoCADu a její snadnou centrální aktualizaci je nejlépe využít tzv. podniková (enterprise) menu - tedy podniková CUI.

Ve sdíleném podnikovém souboru CUI/CUIx jsou obvykle uloženy uživatelské úpravy, které jsou sdíleny několika uživateli, přičemž jsou však spravovány centrálně jednou osobou - CAD managerem. Podnikové soubory CUIx usnadňují osobě zodpovědné za správu podnikových norem udržování a změny uživatelských přizpůsobení. Můžete si sem umístit volání příkazů (nebo i načítání) doplňkových aplikací, přizpůsobení kontextových menu, firemní klávesové zkratky, apod.

Podnikový soubor CUI můžete určit v dialogu Možnosti - Soubory > Soubory uživatelských úprav > Soubor uživatelských úprav společnosti.

Jakmile zde určíte umístění podnikového souboru uživatelských úprav, program jej automaticky označí jako "pouze pro čtení". Umístění podnikového souboru uživatelských úprav můžete určit jednotlivě na pracovních stanicích nebo hromadně v Průvodci rozmístěním.

ACAD
100% *  CAD 
12.12.2011    5542×  
dialog sdílení správa zkratka
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist