Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4939

CAD tip CAD tip # 10298:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Skrytí objektů pomocí Ctrl+Alt+H.

A - odpověď Do AutoCADu si můžete snadno přidat klávesovou zkratku pro rychlé skrytí vybraných objektů v DWG výkresu. Můžete si buď předefinovat již obsazené zkratky Ctrl+H (standardně PICKSTYLE) či Ctrl+Shift+H (standardně SKRÝTPALETY), nebo si nadefinovat zkratku novou, např. Ctrl+Alt+H.

Novou zkratku si nadefinujete v dialogu CUI. Nejprve si vytvořte (hvězdička: Vytvořit nový příkaz) nový příkaz s názvem "Hideobjects" a přiřazeným makrem (příkazem) HIDEOBJECTS (bez ^C^C). Ze spodního seznamu příkazů tento nový příkaz přetáhněte do horního stromu Klávesové zkratky > Klávesové zkratky a přiřaďte mu v panelu vpravo konkrétní klávesovou zkratku.

Skrýt objekty nyní můžete buď stiskem Ctrl+Alt+H a následným výběrem objektů, nebo uzlovým výběrem objektů a následným stiskem Ctrl+Alt+H. Upozornění, že některé objekty výkresu jsou skryty, podá ikonka "Izolování objektů" ve stavové liště AutoCADu. Je-li částečně modrá (zvýrazněná), obsahuje výkres skryté objekty. V místní nabídce této ikony pak lze skryté objekty obnovit - viz funkce "Ukončit izolaci objektu" nebo příkaz UNISOLATEOBJECTS.

ACADLT
100% *  CAD 
4.5.2015    2606×  
dialog výkres zkratka
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist