Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3408

CAD tip CAD tip # 7194:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Snadný přenos modelu z Revitu do Civil 3D.

A - odpověď Pro snadný přenos modelů stavebních objektů mezi 3D CAD/BIM aplikacemi firmy Autodesk slouží nový, komprimovaný XML formát .ADSK (Autodesk Design Package).

Pokud například chcete přenést model stavby (Revit) do komplexního projektu terénních úprav (Civil 3D), můžete s výhodou použít právě formát ADSK.

V Revitu a Revitu Architecture vyexportujete model do souboru .adsk pomocí funkce v aplikačním menu R > Export > Stavební pozemek. V dialogu "Nastavení exportu stavebního pozemku" zvolte části modelu, který chcete přenést - např. hranice pozemku, model budovy, model terénu a zvolte půdorysný tvar.

Po exportu se zobrazí ve webovém prohlížeči "Zpráva o exportu stavebního pozemku" (HTML). Stejnou zprávu můžete kdykoliv zobrazit i pouhým poklepáním na .adsk soubor.

ADSK - zpráva

V AutoCADu Civil 3D načtete .adsk soubor pomocí funkce v ribbonu Vložit > Import > Import stavebního pozemku, resp. Importovat staveniště (příkaz AeccImportBuildingSite).

Během importu i exportu můžete upřesnit souřadnice, jednotky a další informace o projektu.

Model je importován jako DWG objekt "Building Site". Rozložením tohoto objektu získáte bloky s 3D tělesy. V Prospektoru je objekt přístupný jako "Staveniště budov" a máte přístup k seznamům dveří, podlahovým krytinám, napojení sítí a dalším BIM vlastnostem.

Pro přenos modelu (do AutoCADu) ve formě 3D těles a povrchů také můžete použít převodní formát .SAT (ACIS). Další možností převodu je formát DWG nebo IFC.

Revit2016Revit2010Civil2016Civil2010ACAD
100% *  CAD 
30.1.2010    4020×  
blok civil export formát import model povrch prohlížeč převod revit souřadnice terén
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist