Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4925

CAD tip CAD tip # 9214:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Ve firemní síti mi nefunguje instalace Trial verze "Install Now".

A - odpověď Autodesk aplikace verze 2014 a vyšších jsou na Subscription Centru, Download centru, Studentském portálu a v nabídce Trial verzí nabízeny ke stažení volbou "Download" (popř. "Browser Download") nebo k okamžité instalaci volbou "Install Now". Některé (rozsáhlejší) aplikace nabízejí pouze volbu "Install Now" (viz blog).

Krátký instalační program (pre-installer Akamai Download Manager) této varianty downloadu stahuje jednotlivé systémové komponenty a části CAD aplikace až na vyžádání, během instalace, a jen pokud jsou potřeba. Významně tak může zkrátit dobu stahování. Tento mechanismus ale nemusí fungovat správně v některých firemních sítích. Příčinou je blokování komunikace vaším firemním nebo lokálním firewallem (popř. antivirem). Problém se projeví chybovým hlášením "Communication failure" (chyba komunikace, chyba spojení), popř. "Unable to Access Network Ports", "Connection expired".

Na vašem firewallu nastavte možnost komunikace přes alespoň jeden z uvedených portů http a https:

  • http: 49176, 54176, 63176
  • https: 49276, 54276, 63276

Porty mohou být rovněž blokovány jinou spuštěnou aplikací - před opakováním volby "Install Now" proto ukončete jiné běžící aplikace.

Pre-installer se stahuje do složky C:\Autodesk\{PRODUKT} (v názvu produktu je "_WI_"). Nesnažte se ručně spouštet setup.exe z této složky, pro opakovanou instalaci je potřeba znovu zvolit "Install Now" na zdrojové web stránce. Soubory aplikace stahované pre-installerem jsou ukládány do složky C:\Autodesk\WI\{PRODUKT} - případné přerušení stahování pak naváže na tyto dočasné soubory.

Kde je to možné, lze využít i ostatních variant metod downloadu - tedy např. "Browser download". Přes formulář Trial verze si můžete vyžádat přímé odkazy ke stažení plné instalace.

ACAD2014Inv2014Revit2014DesignSuite2014
100% *  CAD 
22.4.2013    4012×   FAQ  
antivir instalace
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist