Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4211

CAD tip CAD tip # 12478:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

PkLength - výkaz délek čar do Excelu.

A - odpověď Freeware utilita PkLength pro AutoCAD umožňuje interaktivně vykazovat délky ukázaných čar do tabulky v Excelu.

Freeware utilitu PkLength si stáhněte z Download, načtěte do AutoCADu příkazem APLČTI a spusťte zadáním příkazu PKLENGTH.

Příkaz spustí MS Excel nebo se napojí na vámi otevřenou tabulku v místě aktuálně vybrané buňky. Poté je při každém kliknutí (vybrání čáry) vložen do Excelu řádek s naměřenou délkou čáry. Přitom jsou průběžně zobrazovány délky čar a křivek, nad které najdete kurzorem. Podporovány jsou entity typu LINE (úsečka), POLYLINE/LWPOLYLINE (křivka), MLINE (multičára), SPLINE, ARC (oblouk), CIRCLE (kružnice), ELLIPSE (elipsa) a HELIX (šroubovice).

Volba Blank umožňuje vložit prázdný řádek, volba Undo vrátí poslední řádek. Volba Addprops umožňuje kromě délek vypisovat i další zvolené vlastnosti (např. poloměr či úhel). Volba Select umožňuje hromadně vybrat čáry, jejichž délka se sečte do dané buňky Excelu (bez vlastností). Velikost výběrového terčíku se řídí nastavením PICKBOX.

Ukázka použití:

Viz též podobná utilita PkArea pro plochy.

ACAD
100% *  CAD 
20.1.2020    2701×  
autocad excel křivka vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist