Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 851

CAD tip CAD tip # 11846:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Automatické přepnutí USS při změně pohledu (UCSauto).

A - odpověď AutoCAD lze nastavit na automatické přepínáni uživatelského souřadnicového systému (USS, UCS) při změně ortogonálního pohledu. Tato funkce ale pracuje pouze při přepnutí pojmenovaných pohledů, tedy např. z menu výřezu (vlevo nahoře), nikoliv při použití kostky ViewCube nebo 3D orbitu pomocí myši.

Pomocí naší freeware utility, reaktoru UCSauto, můžete automaticky přepínat USS do roviny aktuálního pohledu (View), ať už tento pohled nastavíte jakýmkoliv způsobem.

LISP aplikaci UCSAUTO si stáhněte z Download a načtěte ji do AutoCADu např. pomocí APLČTI. Aplikace nemá žádný ovládací příkaz, funguje automaticky. Reaguje na změnu pohledu (VIEWDIR) a pokud není aktuální USS koplanární s rovinou pohledu, automaticky vytvoří a aktivuje pojmenovaný USS "Recent UcsAuto" v rovině pohledu. Vždy tak můžete kreslit "planárně" v aktuálně zvoleném pohledu. Reaktor je aktivní pouze pokud je zapnuta proměnná UCSFOLLOW.

Nastavením LISP proměnné:

(setq ucs:justforortho T)

omezíte funkci reaktoru pouze na ortografické pohledy. Chová se tak podobně jako přepínání pojmenovaných orto-pohledů, ale můžete použít i kostku ViewCube.

Podobný nástroj - VSauto (tamtéž) - přepíná vizuální styl orto a 3D pohledů.

Ukázka:

Všimněte si kreslení kružnic vždy "půdorysně" vzhledem k pohledu a automatického přepnutí na rendrovaný vzhled v 3D pohledech.

ACAD
100% *  CAD 
4.4.2018    3575×  
autocad lisp proměnná
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist