Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5987

CAD tip CAD tip # 8579:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Česká lokalizace CAD aplikací 2013 formou "Language Packu".

A - odpověď Jednou z novinek verzí Autodesk 2013 je nový alternativní způsob získání jazykové lokalizace produktu - formou dodatečně instalovatelného "Language Packu" (primární metodou jsou i nadále standardní lokalizované verze). Instalací zvoleného language packu dosáhnete plné lokalizace produktu (stejné jako u samostatné instalace), ale navíc můžete snadno přepínat mezi jazyky, aniž byste na počítači museli mít nainstalované plné, samostatné jazykové verze. Samotný další language pack zabere pouhých cca 120MB diskového prostoru navíc oproti původní verzi (např. anglické, německé). Můžete jej také zahrnout do síťového deploymentu aplikace.

Jazyk aplikace se určuje ve spouštěcím řetězci - tedy ve spouštěcí ikonce aplikace - můžete tak mít na ploše třeba 3 verze AutoCADu 2013:

Ikony 3 AutoCADy

Přepínání jazyka se provádí parametrem "/language" ve spouštění programu acad.exe (patřičnou ikonku přidá automaticky sám instalační program daného language packu):

Volba jazyka

Pro AutoCAD 2013 jsou ke stažení language packy: angličtina (např. nad vámi zakoupenou českou verzi), čeština, němčina, francouzština, italština, španělština, brazilská portugalština, polština, maďarština, ruština, korejština, zjednodušená čínština, tradiční čínština.

Např. volbou jazyka "de-DE" (a stažením německého Language Packu) uděláte z vašeho českého AutoCADu německý:

Německý AutoCAD

Language Packy pro jednotlivé aplikace lze volně stahovat ze stránek podpory daného produktu, nabízeny jsou v současné době pro AutoCAD, AutoCAD LT, AutoCAD Mechanical, Architecture, MEP, Inventor a Inventor LT. Nezapomeňte podle pokynů upravit "Content service" (IndexingServiceError.LocaleMismatch). České language packy najdete postupně i na stránce www.cadstudio.cz/download.

ACAD2013LT2013ACADM2013ADT2013Inv2013
100% *  CAD 
14.4.2012    5671×  
autocad čeština instalace inventor
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist