Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 2805

CAD tip CAD tip # 12047:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Co je nástroj Autodesk Inventory Advisor? Je bezpečný? (softwarový audit)

A - odpověď V licenční smlouvě Autodesku (EULA, bod 9.7, do verzí 2017) resp. ve všeobecných podmínkách používání (bod 21.5, novější verze) -- jejich odsouhlasení je součástí instalace komerčních i trial verzí software -- je vyhrazena možnost provedení kontroly, auditu využívání resp. odinstalace softwarových licencí Autodesk produktů na počítačích uživatele.

Společnost Autodesk má právo ověřit si (elektronicky či jinak) vaši instalaci jakýchkoliv Nabídek, přístup k nim a jejich používání, včetně instalace, přístupu a používání ze strany vašich Oprávněných uživatelů. V rámci tohoto ověření budou společnost Autodesk nebo její pověřený zástupce oprávněni na základě předchozího oznámení, podaného 15 dnů předem, provést kontrolu vašich záznamů, systémů a zařízení, včetně identifikačních čísel přístrojů, sériových čísel a dalších souvisejících informací. Vy pak budete během 15 dnů od data žádosti o ověření povinni bezplatně poskytnout kopie všech záznamů a další doplňující informace týkající se instalace, přístupu a používání Nabídek z vaší strany (nebo ze strany vašich Oprávněných uživatelů)...

Tento audit bývá realizován zpravidla svépomocí, s využitím softwarového nástroje "Autodesk Inventory Advisor" (AIA; pokyny k použití najdete v případné výzvě k provedení auditu, popř. v PDF zde).

Pokud jste tedy Autodeskem vyzváni k provedení auditu ve vaší organizaci, postupujte podle obdržených pokynů k aplikaci Autodesk Inventory Adviser. Program Autodesk Inventory Advisor je běžně používaný nástroj pro softwarový audit, vychází z technologie standardní aplikace Network Inventory Advisor (pro Windows a MacOS) od americké společnosti ClearApps.

Data, výsledky prověření vašeho počítače nebo sítě na existenci předmětného softwaru, následně zasíláte Autodesku ve formě XML souboru. Další informace najdete na portálu license-review.autodesk.com nebo se obraťte na společnost CAD Studio.

ACADInvRevitCivilLTMaxSimulation
100% *  CAD 
1.11.2018    2267×  
bod instalace inventor licence součást XML
 
platí pro: AutoCAD · Inventor · Revit · Civil 3D · AutoCAD LT · 3ds Max · Simulation/CFD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist