Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5446

CAD tip CAD tip # 13764:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Editace knihovny CAM nástrojů Fusion 360 pomocí Excelu.

A - odpověď Fusion 360 nabízí vestavěné knihovny nástrojů, nebo můžete importovat vlastní knihovny, např. knihovny výrobců nástrojů. Můžete ale také upravovat parametry nástrojů nebo přidávat vlastní.

Export knihoven nástrojů ve formě souborů .CSV umožňuje hromadné úpravy knihovny nástrojů v tabulkových procesorech, jako je například Excel, spolupráci s více lidmi, přejmenovávání a další hromadné operace.

V okně knihovny nástrojů (VÝROBA > SPRAVOVAT > Knihovna nástrojů) klikněte pravým tlačítkem na zvolenou knihovnu a vyberte Export:

Jako typ souboru zvolte "Čárkami oddělené hodnoty". Pozor, pro české prostředí Excelu může být potřeba v exportovaném souboru CSV nahradit oddělovače - čárky nahraďte (např. pomocí Notepadu) středníky a desetinné tečky desetinnými čárkami.

Nyní soubor načtěte do Excelu (stačí poklepat) a proveďte požadované změny. Je potřeba zachovat vnitřní název parametru (uveden v závorce v záhlaví). Pokud chcete přidat nový nástroj, nakopírujte existující řádek a ve sloupci "(tool_index)" zvyšte číslo/ID nástroje.

Po uložení CSV následně změňte v textovém editoru zpět oddělovače (čárky na tečky a středníky na čárky) a soubor načtěte zpět do Fusionu 360. Např. na položce stromu Místní klikněte pravým tlačítkem a zvolte Import. Vyberte váš CSV soubor.

Fusion360
100% *  CAD,CAM 
24.6.2023    1145×  
excel export fusion import knihovna
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist