Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6694

CAD tip CAD tip # 13857:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Existuje i příkaz NASTAVDLEBLOK/SETBYBLOCK?

A - odpověď Příkazem NASTAVDLEHLAD (_SETBYLAYER) můžete hromadně nastavit zvolené vlastnosti vybraných objektů DWG výkresu (vč. objektů vnořených v blocích) na hodnotu "DleHlad", tedy tak, aby dědily vlastnost hladiny, ve které jsou vloženy. Např. barvu z barvy hladiny.

Někdy by se hodil příbuzný příkaz SETBYBLOCK, který by takto hromadně nastavil vlastnosti objektů na "DleBlok" (ByBlock) a např. všechny objekty v bloku nebo v poli by se tak řídily vlastnostmi hlavního objektu - např. barvou bloku, barvou pole.

Takový příkaz sice v AutoCADu standardně není, ale můžete si jej do AutoCADu nebo AutoCADu LT doplnit pomocí freeware LISP utility SetByBlock. Tu si stáhněte z Download, načtěte do AutoCADu pomocí APLČTI a spusťte zadáním příkazu SETBYBLOCK.

Vyberte měněné objekty a zvolte, které vlastnosti chcete nastavit na ByBlock (implicitně Barva, Typ čáry a Tloušťka čáry - lze přednastavit pomocí LISP proměnné _SetByBlockMode podobně jako u SETBYLAYERMODE). Určete, zda zpracovávat i vnořené objekty v blocích a polích (Array). Utilita pak hromadně změní zadané vlastnosti vybraných entit na DleHlad.

ACADADTPlantACADMCivilMapACLT
100% *  CAD 
9.9.2023    1982×  
barvy blok hladina lisp proměnná vlastnosti výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist