Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9790

CAD tip CAD tip # 9274:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Instalace knihovny značek do AutoCADu ecscad (např. Schrack, OEZ).

A - odpověď Do elektroprojekční aplikace AutoCAD ecscad lze přidávat další knihovny konkrétních výrobků známých výrobců. Postup přidání knihovny výrobků firmy Schrack a OEZ do ecscadu 2014 popisuje následující tip.

Vzhledem k tomu že knihovna výrobků má obvykle formát XLS, je potřeba ji nejprve převést do doatabáze MDB používané ecscadem. Jak z formátu XLS udělat MDB? Připravte si vámi vytvořenou tabulku Excelu (od výrobce), kterou následně nahrajete do databáze AutoCAD ecscad. Otevřete Microsoft Access. Vytvořte prázdnou databázi, změňte typ uložení na formát MDB, potvrďte OK a Vytvořte.

Otevřete vytvořenou databázi (.mdb), na záložce "Externí data" zvolte "Import tabulky aplikace Excel". Pomocí Procházet připojte vaši Excel tabulku a otevřete ji. Pak Access ukončete.

Jak nyní pomocí vytvořeného MDB snadno rozšířit knihovnu v AutoCADu ecscad 2014? Přidání výrobce do AutoCADu ecscad lze provést snadno - překopírováním hotových knihoven do adresáře „CATALOG“ (C:\ProgramData\Autodesk\AutoCAD ecscad 2014\data_N\CATALOG) – konkrétní cesta se může ve vaší instalaci lišit. Záleží na tom, jak byly cesty nastaveny při instalaci:

Hotové knihovny některých výrobců lze stáhnout z Autodesk 360 - SCHRACK (240MB) a OEZ (6MB). Starší rozšiřující knihovnu ecscadu si můžete stáhnout z Helpdesk serveru (239MB).

Nyní jak přidat vytvořenou databázi do AutoCADu ecscad:

  1. Můžete načíst databázi, kterou jste vytvořili (viz výše) a používat jen tuto databázi.

  2. Můžete nové výrobce přidat do celkové databáze AutoCADu ecscad, kterou naleznete ve složce DATABASE - Article.mdb (vznikne po instalaci, ve které jsou ti výrobci, které jste zvolili při instalaci)
  3. Můžete si vytvořit a používat jen takovou databázi, kterou budete opravdu využívat (nikdy nebudete potřebovat všechny výrobce a kdyby ano, stačí si přepnout databázi na kompletní – bod 2). Zrychlí to samotné hledání v ecscadu, tedy nemusíte tolik filtrovat.
Ukázka převodu DWG bloku na značku ECSCADu:

ecscad2014ecscad2013
100% *  CAD 
3.6.2013    4748×  
autocad blok bod databáze excel formát import instalace knihovna převod
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: ecscad2014 · ecscad2013 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist