Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8340

CAD tip CAD tip # 13976:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak v AutoCADu publikovat PDF do stejné složky jako je DWG výkres?

A - odpověď AutoCAD standardně vykresluje, tiskne nebo publikuje PDF výstup do aktuální složky. Často je ale potřeba PDF soubor umístit přímo k výkresu, tedy do stejné složky jako je právě zpracovávaný DWG soubor.

K tomuto nastavení je určena nedokumentovaná proměnná PlotToFilePath. Ta je dostupná od verze 2019. Pozor, v AutoCADu 2024 je potřeba nejprve instalovat aktualizaci 2024.1.2 nebo vyšší. Ve verzi AutoCAD LT (2024 a výše) je přístupná pouze přes LISP funkce (getvar) a (setvar).

Tuto proměnnou využívá naše LISP aplikace, reaktor AutoPathPDF, dostupná na stránce Download. Ta automaticky nasměruje PDF výstupy do složky aktuálního DWG výkresu. Aplikaci stačí stáhnout z Download a načíst ji do AutoCADu nebo AutoCADu LT (2024+) pomocí APLČTI. Přetáhněte ji do ikony aktovky v tomto příkazu, aby se načítala automaticky v každém sezení AutoCADu. Před každým příkazem PLOT, PUBLIKUJ, EXPORTPDF nebo AUTOPUBLIKUJ se automaticky přepne výstupní složka podle DWG výkresu. Zadáním příkazu AUTOPATHPDF můžete funkci vypnout nebo zapnout.


Další možností je použití funkce automatického publikování PDF - při každém uložení DWG, při zavření DWG nebo s výzvou při těchto akcích. Výsledné PDF může být ukládáno buď do složky DWG výkresu nebo do podsložky "PDF" pod složkou výkresu. Nastavení najdete v dialogu MOŽNOSTI, na kartě "Vykreslování a publikování".

Pro automatické publikování PDF do složky výkresu při každém uložení DWG můžete také využít freeware aplikaci AutoPDF - viz Tip 6516, tím se postup publikování ještě zjednoduší.

ACAD2024ACAD2019LT2024CivilACADMPlantMap
100% *  CAD 
4.1.2024    693×   FAQ  
autocad dialog lisp proměnná publikování výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist