Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 12104

CAD tip CAD tip # 13062:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vrátit nastavení systémových proměnných AutoCADu na výchozí hodnoty?

A - odpověď Jednotlivé systémové proměnné AutoCADu mohou být ukládány (zapamatovávány) buď v DWG výkresu, v uživatelském profilu (resp. Registry), nebo jejich nastavení platí jen v rámci jednoho sezení AutoCADu (nejsou ukládány mezi sezeními).

Pokud chcete resetovat nastavení všech těchto proměnných, můžete využít přednastavené soubory v Express Tools (máte-li ET nainstalovány). Soubory default.scr a default.svf najdete v instalační podsložce Express Tools (ve složce AutoCADu) - např. C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2022\Express\. Soubor .scr můžete spustit příkazem DEMO (_SCRIPT), soubor .svf slouží pro příkaz SYSVDLG (volba Read). Pozor, přenastavení nelze vrátit zpět, můžete si tak nechtěně změnit nastavení některých aspektů vašeho AutoCADu.

Pokud chcete hodnoty proměnných resetovat z důvodu ladění výkonu, použijte spíše freeware utilitu TURBO (viz tipy a download). Ta obsahuje doporučená nastavení pro zvýšení výkonu a umí také vrátit nastavení proměnných na původní hodnoty.

ACAD
100% *  CAD 
2.9.2021    945×  
autocad proměnná výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist