Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8186

CAD tip CAD tip # 10513:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

PDF publikované z AutoCADu 2016/17 mají kolem textů obdélníčky (vyhledatelný text v PDF).

A - odpověď Texty tvořené SHX fonty jsou v AutoCADu 2016 (2017, 2018, 2019 a vyšších) publikovány do PDF včetně pomocných komentářů, aby bylo možné textový obsah PDF indexovat. AutoCADovská SHX písma totiž nelze přímo reprezentovat jako písma v PDF a výkresový text pak není v PDF uložen jako text, ale jako vektorová kresba. Tyto pomocné komentáře (obsahují tentýž text jako vektory výkresového textu) mohou v některých PDF prohlížečích zobrazovat pomocné rámečky (vypadající jako maska pozadí), dodatečná okna a další potenciálně nechtěné či obtěžující prvky (např. samotné okno komentářů).

Proto je možné tyto pomocné texty (určené čistě pro vyhledávání textového obsahu PDF) vypnout - od verze 2016 (se Service Pack 1) je pro tento účel k dispozici nová proměnná EPDFSHX. Tu nastavte na hodnotu 0.

Pozn.: ve vyšších verzích AutoCADu byla tato proměnná přejmenována na název začínající "PDF" - doplněno: PDFSHX. Od verze 2024 jde použít nastavení 2, které do PDF zapíše skryté pomocné texty (bez obdélníčků).

ACAD2018ACAD2017ACAD2016LT2016ADT2016Civil2016Plant2016
100% *  CAD 
29.9.2015    5124×  
font prohlížeč proměnná text
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist