Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7420

CAD tip CAD tip # 291:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak z AutoCADu tisknout (exportovat) do rastrového souboru s vysokým rozlišením?

A - odpověď Standardní postup, který pro tento úkol určen, je přímý tisk na pseudotiskárnu označenou "Rastrové formáty" (Raster File Formats) nabízenou standardně AutoCADem (viz SPRÁVCEPLOTRŮ > Přidat plotr > Tento počítač > Rastrové formáty).

Tato "tiskárna" pak umožňuje "tisk" (výstup, vykreslování, export) do mnoha rastrových formátů s libovolnou barevnou hloubkou a neomezeným rozlišením - BMP, JPG/JPEG, TIFF, PNG, TGA, PCX, CALS. Pro zvětšení rozlišení zvolte větší "formát papíru" (viz též nastavení Uživatelské rozměry papíru) - zadaný buď v pixelech nebo v palcích (pixelů = DPI x palců). Můžete zadat tisk do rastru v rozlišení např. 10000x10000 pixelů.

Pokud předchozí metoda z nějakých důvodů nevyhovuje, pak pomůže následující postup - příkazem PIŠPS nebo tiskem do souboru přes ovladač Postscriptové tiskárny vytvoříte z DWG výkresu postscriptový soubor. Tento soubor můžete načíst například do CorelDraw (od verze 8, volba Převedený/Interpreted PostScript). Z CorelDraw pak již můžete volbou Export vytvořit téměř libovolný rastrový soubor v libovolné barevné hloubce.

Další alternativou je použít tisk do vektorového XML formátu XPS a ten následně převést na rastrový obrázek např. pomocí jednoduché utility XPS Converter.

Pozn.: u přímých příkazů jako PIŠPNG, PIŠJPG nelze řídit rozlišení/kvalitu výstupu.

ACAD2000LTADTMDTMap
100% *  CAD 
8.2.2000    13250×   FAQ  
export formát kvalita obrázek převod rastr tisk výkres XML
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist