Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 13307

CAD tip CAD tip # 5548:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Propojení tabulky/výkazu v AutoCAD s externí databází.

A - odpověď AutoCAD 2008 (a vyšší) umožňuje vytváření automatických výkazů výkresových prvků a propojení těchto výkazů s externími databázemi. Do standardní dynamické výkazové tabulky (viz tip 8676) ve výkresu tak můžete snadno vtáhnout i aktuální údaje o parametrech výrobků dle výrobního čísla, cenové informace, atd.

Např. na tomto obrázku je příkazem EXTRDATA (_DATAEXTRACTION) vytvořená automatická tabulka sumarizující počty a názvy bloků ("Bublina", s atributem "Kod") ve výkresu a přes klíčovou hodnotu (atribut KOD) je navíc propojena s externím ceníkem v XLS souboru. Ceny (které nejsou součástí výkresu) se tak dostanou do výkazu ve výkresu (a při případné změně jsou zde aktualizovány). Tabulka AutoCADu navíc vypočítává cenu použitých kusů a celkovou cenu (sloupec Celkem). Samozřejmě pokud například smažete některý z bloků nebo v XLS změníte cenu, změní se sama (aktualizací, bublinová notifikace) i tato tabulka.

Podrobný popis nastavení najdete v tipu na helpdesk.cadstudio.cz. Další informace a rady jak využít tento nástroj v propojení vašich výkresů s firemními databázemi a agendami vám poskytnou pracovníci technické podpory CAD Studia.
ACAD2012ACAD2010ACAD2008ADTACADMMap
100% *  CAD 
4.5.2007    6961×  
atribut autocad blok databáze excel obrázek součást výkaz výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist