Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5610

CAD tip CAD tip # 6313:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nastavte si rychlejší boot ve Windows Vista 64.

A - odpověď Pokud používáte 64bitovou verzi Windows Vista na počítači s více procesory nebo na vícejádrovém (doujádrovém, čtyřjádrovém) procesoru (což je velmi pravděpodobné), můžete si jednoduchým nastavením urychlit nabíhání systému.

Podle konfigurace počítače se toto nastavení může projevit buď menším nebo i výrazným zkrácením doby nabíhání Windows (booting). Pozor, toto nastavování není určeno pro začátečníky a na některých nekompatibilních (většinou noname) počítačích může nastavení způsobit problémy.

Vista standardně detekuje a přepíná na využívání víceprocesorového jádra až po naběhnutí základních funkcí systému a pro samotné bootování využívá pouze jediné jádro (logický procesor). Následujícím nastavením zapnete využívání všech jader/procesorů už i pro bootování.

Spusťte příkaz MSCONFIG (Start > Spustit) a přejděte na kartu "Spuštění počítače". Tam stiskněte tlačítko "Upřesnit možnosti". V dialogu "Upřesnit možnosti spouštění" pak zaškrtněte volbu "Počet procesorů" a nastavte počet procesorových jader (cores), které má váš počítač k dispozici. Ukončete příkaz pomocí OK. Následující restart už by měl být rychlejší.

MSCONFIG Vista64

MSCONFIG - počet procesorů pro boot

Toto nastavení je někdy považováno za hoax (mýtus), ale zdá se, že v mnoha případech opravdu pomáhá - takže si jej můžete vyzkoušet a posoudit sami.

*
100% Vista64  HP 
17.9.2008    6414×  
dialog konfigurace
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: * ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist