Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6691

CAD tip CAD tip # 10604:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Veřejné sdílení vašich dokumentů z A360.

A - odpověď Hned na několika místech nového uživatelského rozhraní systému pro webovou správu dokumentů, Autodesk A360, můžete zapnout a řídit způsob veřejného sdílení těchto dokumentů.

Standardně se přístupová práva k obsahu projektu řídí podle nastavení projektů a jednotlivých uživatelských rolí jejich členů, dokumenty nejsou veřejně přístupné. Pokud však chcete některý dokument z vašeho cloud úložiště A360 sdílet veřejně, pro kohokoliv, způsobem odpovídajícím jakémusi "inteligentnímu FTP", postupujte takto (sdílet lze dokumenty, nikoliv složky).

V pohledu projektu, resp. složky projektu, můžete sdílení zapnout ikonkou sdílení při najetí na daný dokument (v režimu náhledů i seznamu).

Tím se zobrazí panel "Sdílet", kde horním přepínačem "Sdílet tuto položku" zapnete veřejné sdílení. Na kartě "Copy Link" vidíte zkrácený odkaz (URL adresu) pro předání daného dokumentu. Můžete rovněž zabránit stahování dokumentu (ten je tak dostupný pouze v interaktivním prohlížeči) nebo přístup ochránit heslem.

Na kartách "Email" a "Embed" v tomto okně můžete využít možnost zaslání odkazu e-mailem (bez potřeby mailovacího programu) nebo vložení dokumentu do vaší webové stránky (IFRAME embed).

Dalším místem pro zapnutí sdílení je stránka detailního pohledu na daný dokument - položka "Sdílený odkaz" - vyvolá opět okno Sdílení:

A další možností je ikona "Sdílet" přímo v interaktivním prohlížečí výkresů a 3D modelů:

Zde můžete využít také režim "Aktivní kontrola" (Live Review) pro živou online diskusi a společné souběžné prohlížení a připomínkování daného 3D modelu.

Příjemce dokumentu (sdíleného odkazu) dostane po otevření URL adresy ve svém web prohlížeči následující obsah:

Příjemce nemusí být přitom přihlášen na A360 ani zde nemusí mít uživatelský účet. Funkce Download je samozřejmě k dispozici jen pokud bylo povoleno stahování.
A360
100% *  CAD 
23.11.2015    3284×   FAQ  
cloud model prohlížeč sdílení správa účet výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: A360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist