Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5187

CAD tip CAD tip # 12739:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Změna zpracování Excel tabulek v iLogic Inventoru 2021 (a vyšších).

A - odpověď Inventor 2021 mění výchozí metodu zpracování Excel tabulek z iLogic pravidel běžících v Inventoru. Předchozí verze implicitně používaly tzv. "COM" model, tedy využívaly skutečné jádro Excelu. Od verze 2021 je pro tento přístup implicitně používána rychlejší interní knihovna "LibXL".

Nastavení lze měnit v dialogu "iLogic - upřesněná konfigurace" (Nástroje > panel Možnosti > iLogic – konfigurace).

Je potřeba počítat s tím, že přístup k XLS tabulkám se může v určitých situacích chovat odlišně. Ač je knihovna LibXL podstatně rychlejší ve čtení a zápisu Excel tabulek, nejde o plný Excel. Například neumí přepočítávat vzorce v buňkách tabulky. Pokud tedy zapíšete iLogic makrem do Excelu novou hodnotu, nebudou přepočtena pole závislá na této hodnotě. To se provede až otevřením tabulky v MS Excelu.

Pokud tedy potřebujete takovouto funkčnost, přepněte si modul Excelu v iLogic nastavení z "Internal" na "COM". Stejně tak budete potřebovat "COM" pokud používáte iLogic objekt GoExcel.Automation.

Použití LibXL můžete potlačit nastavením proměnné prostředí "UseLibXL" na hodnotu "False". To vyvolá v Inventoru metody využívající Excel. Pro ovlivnění metod použitých iLogic pravidlech změňte nastavení podobné proměnné prostředí - "iLogicUseLibXL", tedy set iLogicUseLibXL=false. Nastavení proměnných má přednost před všemi ostatními nastaveními (konfigurace, API).

Inventor2024Inventor2021
100% *  CAD 
22.9.2020    1587×  
dialog excel ilogic inventor knihovna konfigurace model proměnná
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor 2024 · Inventor 2021 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist