Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5726 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTablet

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2008 v 09:10
Souhlasím s p. Seinerem, kdysi jsem dělala v práci, kde se tablet u počítačů vyskytoval, pár lidí s ním pracovalo (ale nevím, do jaké míry jen pro tahání čar nebo zda používali i ikonky na příkazy), tak nějak si asi zvykli, protože ho prostě dostali k používání. Já jsem to zkusila a zhodnotila jako naprosto nevyhovující - desítky ikonek všude kolem "kreslicí" plochy a člověk málem dostal tik z toho, jak pořád cukal hlavou sem a tam. Tak jsem si vydupala myš (čímž jsem si vysloužila malý černý puntík) a tablet používala jako podložku pod ni - byl lehce do kopce a kreslilo se na něm docela příjemně. Postupně mě následovali všichni a tablet se stal minulostí.
Kackac
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2008 v 08:54
a co  si od toho slibujete? Tablet má tu vlastnost/výhodu, že určitý bod na tabletu může korenspondovat s určitým bodem na obrazovce. A potom může mít zadávací oblast, kde se nadefinují určitá tlačítka či funkce. Pokud je těch tlačítek jen pár (odhaduji tak do 8), pak se je mážete naučit poslepu. Ale 8 tlačítek vás asi nevytrhne. Jak se zvyšuje počet tlačítek a zmenšují se, nevyhnete se přenášení pohledu z monitoru na tablet a okroutíte si krk a odrovnáte oči.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
antdo Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 30.led.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
cad2006
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2008 v 08:42
myslel jsem tablet místo myši.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2008 v 08:26
Na co byste chtěl tablet použít? Jestli na zadávání příkazů, tak to už je IMHO minulost. Kdysi v době akce 2000 PC jsem to používal a dost se mi zdravotně ulevilo, když jsem si pomohl k 20' obrazovce a AutoCAD přešel z menu na toolbary. Alespoň mně tahle práce připadala, jak sledovat tenis. Dnes bych určitě investoval do většího/druhého monitoru.
   Pokud chcete digitalizovat nějaké předlohy, zkušenosti nemám.
   Jiná záležitost je asi grafická tvorba s tabletem, který reaguje na sílu přítlaku - ale to je jiná muzika.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
antdo Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 30.led.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
cad2006
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2008 v 08:11
dobrý den, mám dotaz k tabletu. Máte někdo zkušenost při práci v CADu, případně můžete doporučit vhodný tip. Díky
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4393:VIPKde vzít drivery pro WinTab digitizery Summagraphics, CalComp, Hitachi, Océ, Kurta?
Tip 9454:Jak zobrazovat a upravovat DWG výkresy na tabletu?
Tip 1043:Mohu pro ovládání Maxe použít tablet?
Tip 40:Jak použít zastaralý model tabletu Genius, Wacom nebo Oce?
Tip 9045:VIPJak nakonfigurovat digitizer v AutoCADu?
Tip 214:after PLOT tablet does not response


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,820 sekund.