Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3277
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze
 

CAD zprávy

 
Týden oslavy AutoCADu
CAD-NEWS květen 2024
Srdečně vás zveme na konferenci CADfórum 2024 na Slovensku
ARKANCE nabízí řadu software Carveco, která navazuje na Autodesk Art
Květnový den s CAM technikem – bezplatná online konzultace pro vaši
Květnový den s CAD technikem – bezplatná online konzultace pro vaši
Další novinky Další CAD novinky
 

Partnerství

 
Textová CAD reklama
Na tomto místě může být i reklama na vaše produkty a služby! Kontaktujte nás.
IT CAD - časopis
BIMfo - BIM portál
F360 - Fusion portál
 

eShopCAD Shop

 
eShop: CAD produkty
AutoCAD LT 2025
Nový AutoCAD LT 2025 CS+
s LT Extension za 1€ denně
Civil 3D 2025
Autodesk Civil 3D 2025 CS+ pro vaše projektování
Další produkty Další CAD produkty a mimořádné nabídky

Diskuze Co je konference CAD Fórum?

 

CAD diskuze - pokyny k použití

 
Pokyny:

Máte otázku k programu AutoCAD, LT, Inventor, Revit, 3D Studio, 3ds Max, profesním verzím AutoCAD Architecture, Mechanical, Civil 3D, Electrical, Fusion 360, nebo k jinému produktu firmy Autodesk? Nebo k některé z nadstaveb těchto produktů? Nebo k jiné CAD aplikaci? Zajímají vás zkušenosti jiných uživatelů? Chcete se dozvědět nové tipy a triky pro různé CAD aplikace? Chybí vám informace o novinkách? Chcete zvyšovat vaši kvalifikaci? Chcete využívat bezplatnou studentskou verzi?

Přihlaste se (zaregistrujte se) do CAD diskuzních fór portálu "CAD Fórum", provozovaných a moderovaných společností Arkance Systems CZ s.r.o. (dříve CAD Studio, Xanadu+Dagis) - kontakt viz www.arkance-systems.cz

Provozovatel, společnost Arkance Systems, je Platinum partnerem Autodesku a největším dodavatelem produktů Autodesk ve střední Evropě. Provoz této služby hradí Arkance Systems z prodejů software a služeb.

Autodesk Platinum Partner

Diskuzní fórum slouží k výměně zkušeností především mezi uživateli produktů Autodesk a nenahrazuje technický support, který poskytuje společnost Arkance Systems svým zákazníkům. Pokud tedy požíváte výhod support smlouvy firmy Arkance Systems s.r.o., obracejte se prosím s dotazy přímo na oddělení technické podpory, nikoliv jen do konference CAD Fórum (kontakt: helpdesk.arkance-systems.cz, popř. support.cz@arkance-systems.com). Primárním zdrojem technické podpory pro každého uživatele produktů Autodesku je jeho Autorizovaný dealer Autodesku.


Přístupová oprávnění

Web CADforum.cz je rozdělen na několik sekcí (diskuze, tipy, videa, CAD bloky...) s různou úrovní přístupových oprávnění. Vyšší oprávnění mají registrovaní uživatelé a CAD zákazníci firmy Arkance Systems (CAD Studio).

KategorieOprávněníJak přejít z této kategorie do vyšší
Běžný návštěvník Čtení většiny příspěvků diskuzního fóra, download většiny CAD souborů, převodník jednotek, CAD slovník, výukové tutorialy, zkušební přístup na CAD tipy a videa a slovník příkazů (může být omezen při vyšším počtu a frekvenci využívání), volné CAD bloky Bezplatná registrace Go
Registrovaný uživatel Navíc: Publikování v diskuzním fóru, přístup k dalším diskuzím a všem příspěvkům, přílohy příspěvků, vyhledávání ve fóru, globální vyhledávání, našeptávač při vyhledávání tipů a bloků, hlasování v anketách, stahování freeware a trial verzí, snazší přístup k CAD/BIM blokům, bloky pro registrované Zaslání příspěvků nebo nákup licencí Go
Registrovaný, po 10 příspěvcích Navíc: Publikování obrázků a příloh souborů Nákup licencí, CAD Support Pack nebo Subscription Autodesk u CAD Studia Go
Zákazník CAD Studia Navíc: Stálý přístup na CAD tipy, CAD videa, VBA makra, 2D/3D nesting, archiv fóra, slovník příkazů a CAD pojmů, přehled Produkty (SP), neomezené CAD bloky, hromadné stahování bloků (ZIP), přístup na individuální technickou podporu Arkance Systems 1 rok od nákupu 3D aplikací, Suite, CAD Support Pack nebo prodloužení Subscription u Arkance Systems; registrace na hd.cads.cz Go
Držitel VIP účtu, uživatel CAD produktu Autodesk "CS+" Navíc: Přístup i na VIP tipy, VIP bloky a VIP videa, rozšířené vyhledávání v CAD tipech, přístup na VIP web s utilitami, dokumenty, archivem CAD Fóra, přístup na VIP podporu Arkance Systems, nástroj pro přímou eskalaci dotazů z fóra (při stejné registrační e-mail adrese ve fóru i na Helpdesku)
-
Pro přístup do fóra "CAD/BIM manažer" prosím zašlete e-mail na webmaster@cadstudio.cz, podmínkou je registrace z firemního účtu, není nutné být zákazníkem Arkance Systems.


Úrovně technické podpory firmy Arkance Systems (CAD Studio) - viz TechSupport (PDF)


Pravidla

Toto fórum není řízeno firmou Autodesk, jde o bezplatnou službu poskytovanou společností Arkance Systems CZ s.r.o., autorizovaným partnerem firmy Autodesk. Tato otevřená konference je primárně určena technickým otázkám z oblasti CAD. Jazykem konference CAD Fórum je čeština, slovenština nebo angličtina. Příspěvky mimo téma konference (spam), duplicitní (crosspost), útočné (flamewars), reklamní, neslušné, urážlivé nebo nekonstruktivní příspěvky mohou být odstraněny moderátorem. Opakované porušování pravidel bude znamenat trvalé odhlášení autora z konference. Váš příspěvěk (nové téma) vždy zařaďte to odpovídajícího tematického fóra. Provozovatel si vyhrazuje právo publikovat obsah diskusní konference.

Je zakázáno zasílat zprávy čistě komerčního charakteru (typu "prodáváme za...", "levně koupím", "nabízím službu za..."). Je zakázáno zasílat zprávy týkající se překonávání licenční ochrany programů a jiných způsobů porušování autorského práva.

Vyjádření týkající se vhodnosti či nevhodnosti jiných příspěvků v této konferenci jsou vyhrazena pouze moderátorovi.Obsluha - pokyny k použití

(od října 2004 se změnila podoba diskuzního fóra z e-mail konference na oborově členěná web fóra)

Před prvním použitím diskuzních fór je potřeba se zaregistrovat (uveďte celé jméno a platnou e-mail adresu, zvolte si nejméně 5-znakové heslo, uveďte vámi používanou CAD aplikaci, firmu a region působiště). Klikněte na potvrzovacím odkaz v e-mailu, který obdržíte obratem. Vaše uživatelské přihlašovací jméno a heslo pak uveďte ve funkci přihlášení (login) - pokud zvolíte automatické přihlášení, jméno se uloží na vašem PC a nebudete již na jméno a heslo příště dotazováni. Případné zapomenuté heslo si můžete nechat zaslat e-mailem ze stránky přihlášení. Pro zrušení účtu použije formulář odhlášení.

Po úspěšném přihlášení můžete přispívat do jednotlivých diskuzí (přejděte na dané tematické fórum a klikněte na Odpověď nebo Nové téma), zobrazovat Aktivní témata (od vašeho posledního přihlášení), vyhledávat v diskusích, hlasovat a nechávat si zasílat notifikace o nových příspěvcích.

Před odesláním nového tématu (dotazu) se pokuste najít odpověď pomocí funkce Najít ve starších diskuzích nebo v databázi Tipů a triků - ušetříte čas svůj i ostatních účastníků. Nezasílejte duplicitní příspěvky.

Obrázky a přílohy - případné obrázkové a souborové přílohy (DWG, LSP, adpod.) můžete k příspěvkům a vašim odpovědím (použijte tlačítko , ne Rychlou odpověď) připojit například pomocí nástrojů v editoru zpráv: .
Takto lze připojit jen soubory do zadané velikosti (1.3 MB) a z důvodů bezpečnosti jen soubory určitého typu (nestandardní krátké soubory můžete připojit po doplnění přípony ".txt" - např. mujsoubor.dst.txt, nebo jako ZIP). Funkce připojování příloh není k dispozici pro uživatelskou skupinu Nováček. Případné větší doprovodné soubory k příspěvku ale můžete nahrát (uploadovat; následně pak publikovat URL odkaz) do vašeho cloud úložiště v Autodesk A360 nebo pomocí jiného web úložiště.

Notifikace (odhlášení e-mailů)
Notifikace jsou automatická, e-mailem zasílaná upozornění obsahující informaci (a text) každého nového příspěvku. Lze sledovat buď všechny příspěvky v daném fóru (či fórech) anebo jen příspěvky k zvolenému tématu (předmět, diskusní thread, vlákno).
Notifikace můžete nastavit pomocí Nastavení > Nastavené e-mailové notifikace, přičemž notifikace hlavních fór jsou po registraci nastaveny (zapnuty) automaticky. V dialogu Fóra která jste přihlásili pro e-mailové notifikace si můžete notifikace jednotlivých diskusních fór (kromě fóra novinek) individuálně povypínat - zaškrtněte ta fóra, která nechcete přijímat a klepněte na tlačítko Na zaškrtnutá již neupozorňovat.
Můžete rovněž využít odkazů Přepnout sledování nových příspěvků v tomto fóru a Přepnout sledování odpovědí na toto téma vždy dole na stránce u daného fóra či tématu.

Pokud použijete notifikace, můžete pro třídění příchozích notifikací do zvláštní složky ve vašem poštovním programu (Outlook, Pegasus Mail...) použít hlavičky (pole) Sender: webmaster@cadstudio.cz (odesílatel) (v Outlooku viz Nástroje/Průvodce pravidly). Viz podrobnější popis nastavení Outlooku. Při větší frekvenci zpráv tak můžete snáze zachovat přehled ve vaší příchozí poště.

Kompletní online archiv původní e-mailové konference CAD Fórum, včetně možnosti vyhledávání, je k dispozici na Helpdesk serveru Arkance Systems.

Případné dotazy a připomínky ke konferenci CAD Fórum zasílejte na adresu webmaster.cz@arkance-systems.com.


Vyhledávání

Pro vyhledávání v archivu diskuzního fóra (starších příspěvcích) můžete po přihlášení využít funkci Najít . Lze vyhledávat v jednotlivých diskuzních forech, s časovým omezením (implicitně: poslední půlrok) nebo jen příspěvky od zadaného uživatele. Při zadávání vyhledávacího řetězce (hledaných slov) pamatujte, že některé diskuzní příspěvky jsou psané slovensky nebo "cesky" (bez háčků/čárek).

Velkou část dotazů najdete zodpovězenu v sekci CAD tipy a triky, která má vlastní, samostatné vyhledávání.


Zasílání příspěvků

Vlastní příspěvky do CAD Fóra můžete zasílat po přihlášení stiskem tlačítka Nové téma ve vhodně zaměřeném zvoleném diskuzním fóru. V Předmětu vašich příspěvků uvádějte výstižný popis tématu - pomůžete tak k přehlednosti diskusí a zvýšíte pravděpodobnost kvalitní odpovědi na vaši otázku - např.:

Předmět: Tisk na LaserJet 1005 (AutoCAD 2008)

Příklady správných a nesprávných Předmětů zpráv:

Čeština v rozpisce (MDT2006)Cestina
Nezoomuje kolečko myši (Volo)Mám problém
Tisk ve Windows XP (Inventor11)Netiskne to

Užitečné rady ke kladení otázek nabízí dokument Jak se správně ptát ...


Jak pomoci této službě?

Pomohla vám tato web služba? Chcete pomoci jejímu rozvoji a dát vědět i dalším uživatelům CAD aplikací? Doporučte CAD Fórum umístěním odkazu na váš web (viz Odkazy na CAD Fórum) nebo využijte některou z obchodních nabídek firmy Arkance Systems, provozovatele této služby - zákazníci firmy Arkance Systems pomáhají tuto službu financovat.

Nasloucháme Vám - i Váš názor je pro nás důležitý