Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3010 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutodesk: Návrhy netradičních plavidel vznikaly v Inventoru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Konstruktér RSS Zobrazit panel
RSS roboti
RSS roboti

Robot

Přihlášen: 24.úno.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Autodesk: Návrhy netradičních plavidel vznikaly v Inventoru
    Zasláno: 19.čvc.2011 v 10:50

Firma Autodesk představila zajímavé projekty dvou ze svých zákazníků, kteří s pomocí jejího softwaru navrhují ponorky a kuriózní závodní čluny poháněné pedály.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Software Autodesk stojí za návrhem revolučních plavidel

Dvě výrobní společnosti využívají řešení Autodesk a digitální prototypy k návrhu plavidel, která změní svět. Společnost Project Torpedalo staví v rámci charitativního projektu loď z uhlíkových vláken a firma Hawkes Ocean Technologies, květnový držitel ocenění Inventor of the Month, vytvořila ponorku, která bude prozkoumávat hloubky oceánu.

Dva konstruktéři výrobce aut Bentley Motors staví pedály poháněnou loď, která se zúčastní závodu přes Atlantický oceán, s cílem získat prostředky pro asociaci Motor Neurone Disease Association a britskou nadaci Make-A-Wish Foundation. Tým Project Torpedalo využívá produkty Autodesk Inventor, Autodesk Alias Design, Autodesk Maya a Autodesk Showcase k návrhu, vizualizaci a simulaci lodi vytvořené z uhlíkových vláken, jež bude soutěžit v rámci závodu Woodvale Challenge Atlantic Rowing Race 2011.

„Celý projekt je příkladem digitálního prototypování v akci,“ říká Mike Sayer, konstruktér týmu. „Pracovali jsme s celou sadou softwarových aplikací Autodesk, abychom mohli navrhnout a zkonstruovat plavidlo bez nutnosti postavit fyzický model. Museli jsme vzít v úvahu ergonomii, hydrodynamiku a všechny druhy proměnných, abychom měli jistotu, že výsledkem bude loď dostatečně pevná, rychlá, relativně pohodlná a samozřejmě bezpečná.”

Květnový Inventor of the Month (IOM) byl udělen společnosti Hawkes Ocean Technologies, která vytvořila ponorky DeepFlight. Tato vědecká plavidla mohou zkoumat ty podmořské části oceánu, jež byly dříve nedostupné – čímž nabízejí možnost významně rozšířit soubor vědeckých informací o oceánu, který pokrývá tři čtvrtiny povrchu zeměkoule.

„Téměř nelze docenit význam, jaký měl Autodesk Inventor pro náš tým,” řekl Graham Hawkes, zakladatel a hlavní konstruktér ve společnosti Hawkes. „Schopnost navrhovat ve 3D nám umožnila nejen být efektivnější při realizaci našich záměrů — dovoluje nám navíc přicházet s úplně novými nápady od samého začátku. To kompletně změnilo způsob naší práce.”

Přečtěte si více o Hawkes na stránkách North Bay Business Journal a The Epoch Times. Pro více informací o programu Inventor of the Month navštivte Manufacturing Community.

 

Viz pokračování...

Konstrukter.cz - časopis věnovaný CAx technologiím
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10764:VIPVault 2016: havárie funkce Kopírovat návrh ve w3wp.exe
Tip 2382:Jak nasměrovat všechny síťové stanice Inventoru na jeden společný soubor ZÁVIT.XLS?
Tip 1324:Kde se berou soubory s příponou .ADT?
Tip 13171:Přenos elektronických návrhů z Tinkercad do Fusion 360.
Tip 10608:Jak vypnout funkci Propojený návrh (modrá ikona)?
Tip 9268:Jak pracuje funkce Design Feed (Kanál návrhu) v AutoCADu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panelStránka byla vygenerována za 0,470 sekund.