Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7738 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoJak přepínat grafické karty v notebooku.

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Martin Haueisen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.čvc.2008
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
AutoCAD 2020 Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Jak přepínat grafické karty v notebooku.
    Zasláno: 04.čvc.2012 v 08:18
Mám notebook Lenovo ThinkPad Edge E520 s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 3000 + AMD Radeon HD6630M 1GB. Problém je, že když zobrazím protokol ladění v cadu, tak se mi tam jako 3D zařízení zobrazuje jen na integrovaná grafika od intelu. A to si myslím, že je špatně, měla by tam být ta radeonka. Já vím, že ta radeonka není certifikovaná, ale dá se to v cadu nějak manuálně přepínat. Mám nainstalované aktuální ovladače od výrobce notebooku, v catalistu mám nastaven pro cad vysoký výkon, tudíž radeonka. Karta je funkční. Děkuji za rady.
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2012 v 11:03
Aj ja mám Lenovo E520. Buď si nastavíte grafiku napr. podľa napájania alebo pre konkrétnu aplikáciu. ja odporúčam nastaviť si to tak ako to mám ja, t.j. ak je notebook na sieti (elektrickej) tak procesor aj grafika ide na plno a grafika je ATI. Ak je notebook na baterke tak procesor ide na "pol" plynu a grafika je integrovaná. Všetko nastavíte v Lenovo Power Manager. Už som to riešil tu:

Výkon podľa aplikácie
Zpět nahoru
Martin Haueisen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.čvc.2008
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
AutoCAD 2020 Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2012 v 13:12
Díky za reakci, výkon mám nastavený úplně stejně jako vy. Když jedu na 220V, tak mi podle catalystu běží autocad na AMD radeon, ale když se podívám do protokolu ladění v autocadu, tak tam mi to píše, že je jako 3D zřízení používána ta integrovaná karta. Takže je něco špatně. Neexistuje v autocadu nějaký příkaz, pomocí kterého se přepínají manuálně grafické karty, stějně jako je příkaz WHIPTHREAD pro používání více jáder procesoru?
Elias.Grodin
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2012 v 19:50
Tak to už neviem ... ja keď dám príkaz 3D config a potom dám View Tune Log tak mi vypíše toto:

Machine Configuration
---------------------
Processor Speed : 2.4 GHz
RAM              : 8103 MB

3D Device
---------
Name             : AMD Radeon HD 6630M    
Manufacturer     : AMD
Chip set        : Radeon HD 6630M    
Memory           : 1729 MB
Driver           : 8.17.0010.1072

(inak nemám zapnutú funkciu Hardware Akceleration, lebo vtedy mi to slušne sekalo, v cade sa nedalo vôbec robiť, keď som to vypol všetko OK, výkon je slušný)
Zpět nahoru
Martin Haueisen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.čvc.2008
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
AutoCAD 2020 Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2012 v 19:55
Tak problém vyřešen. V catalystu jsem nastavil manuální ovládání a dal výkon na maximum a už je to vše pořádku. I autocad ukazuje správně:
3D zařízení
-----------
Název            : AMD Radeon HD 6630M   
Výrobce      : AMD
Čipová sada    : Radeon HD 6630M   
Paměť              : 2759 MB
Ovladač        : 8.17.0010.1091

Takže to nakonec byla jen banalita, ale trvalo mi to 2 dny než sem na to přišel :-)
Elias.Grodin
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2012 v 20:31
A ako funkcia hardware Akceleration (zapína sa to ikonkou úplne vpravo dole) - funguje to korektne?
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čvc.2012 v 08:45
Původně odeslal(a) be_em be_em napsal(a):

A ako funkcia hardware Akceleration (zapína sa to ikonkou úplne vpravo dole) - funguje to korektne?
Tak toto ma zaujíma. Používam certifikované grafické karty a pri zapnutej HW akcelerácii mi to tiež neskutočne zasekáva. V čom môže byť zádrhel?
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3578:Při chodu na baterie je na notebooku AutoCAD/Inventor/Revit/Max pomalejší.
Tip 11694:Havárie Inventoru: Ovladač grafického adaptéru přestal reagovat.
Tip 1358:Jak provozovat Inventor na integrované grafické kartě (slabé PC, notebook)?
Tip 6481:Na notebooku se mi nedaří spustit Autodesk Navisworks.
Tip 7865:Doporučené kompatibilní grafické karty - AutoCAD, Inventor, Revit.
Tip 9801:AutoCAD nebo Civil se spustí s nesprávnou grafickou kartou (2015+).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,020 sekund.