Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 140 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno3D viewer

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
radimb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.říj.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: 3D viewer
    Zasláno: 04.srp.2019 v 22:11
Dík za typy, 
oboje mi zatrhli, resp. nic dalšího se kupovat nebude, resp. pokud to nebude čistě volné i pro firemní užití (byť hodně osekané), tak mi nepovolí a cloudové/webové prohlížeče jsou u nás taky zakázané, kvůli bezpečnosti dat.
Bývalý kolega mi říkal o IDA-stepu nebo o českém VariCADU, ale ten ještě musím otestovat u sebe než zadám požadavek na IT.

Ale i tak dík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čvc.2019 v 08:31
Všechny tyto formàty zvládne Autodesk Viewer - viewer,autodesk.com nebo cadforum.cz/viewer . Pokud chcete i nějaké editace, pak Fusion 360 - pro nekomerční využití a pro malé firmy také zdarma.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čvc.2019 v 08:23
Rhinoceros je sice komerční sw (i když za solidní cenu), ale dá se zcela oficiálně nainstalovat bez licence a v této formě je to docela zdatný 3D viewer.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
radimb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.říj.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čvc.2019 v 20:03
Nemáte někdo "dobré" zkušenosti s nějakým free 3D viewerem - hlavně na stepy, popř na igs, prostě nejpožívanější "mrtvoly"?
Ideálně pokud by měl strom, dalo by se v něm v sestavách schovávat nebo odmazávat jednotlivé díly, obarvovat díly, atd.

Nebo aspoň nějaký uživatelsky přátelský - pokud by měl možnost aspoň v nějaké omezené míře mít free licenci i pro komerční účely?

Ne že bych chtěl nějak těch free licencí firemně zneužívat, ale vytahuju teď z 3D modelů ilustrace pro prezentace a sw. který jsem dostal, tak mu to načítání stepů trvá strašně dlouho a igesy neumí vůbec. A když mám těch stepů více tak náhodně je otevírat po jednom x času mě už nebaví a licenci na nějaký jiný sw nedostanu.

Takže pro mě ideál je nějaký free sw co se dá použít ve firmě, aby uměl otevřít stp, igs by bylo do plusu, a jestli by tam byl strom s možností schování, mazání dílů ze sestav pro zjednodušení sestavy, jednoduché úpravy a uložit.

V tom mém sw bych to pak mohl otevřít rychleji bez zbytečných dílů, které bych stejně odmazal, akorát za hromadu času načítání, to ale u nás vedení nevidí :( .

našel jsem pár sw, akorát než bych to dal na IT, tak si to chci vyzkoušet doma, jestli je to vyhovující a než začnu x sw instalovat do kompu tak jsem se chtěl zeptat na zkušeností ostatních

díky za každý námět nebo zkušenost, třeba i negativní
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3866:VIPProhlížeč komprimovaných 3D dat Autodesk Inventoru.
Tip 7692:Co jsou soubory IPB a IPM?
Tip 3395:VIPBezplatný prohlížeč mnoha 3D CAD formátů (Catia, Pro/E, SolidEdge, SolidWorks, NX4, IDeas, Cimatron, STEP, IGES, DXF...).
Tip 8419:Jak vytvořím soubor IPM pro mobilní 3D prohlížečku?
Tip 1389:Co jsou to XGL a ZGL soubory?
Tip 5278:DWF Viewer nebo MapGuide viewer nezobrazuje menu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,094 sekund.