Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8776 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoGGmenu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234 5> archiv
Autor
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.dub.2007 v 17:15
tomu rozumiem, sam pouzivam tento system ze pri vkladani blokov, kot, ... sa mi nastavuju aktualne hladiny bez toho aby som na to musel mysliet alebo to sledovat. Ale nebolo by jednoduchsie vytvorit funkciu tak ze pokial dana hladina vo vykrese neexistuje tak ju automaticky vytvori?
ale vo funkcii vyskove koty je nasledny problem:
      (command "_LAYER" "p" "koty" "b" "4" "koty" "")
a myslim ze tento zapis by mal byt pre EN ACAD iny.

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.dub.2007 v 17:20
Nemam EN AutoCAD, nemužete prosím zkusit před klíč. slova /volby funkce zkusit vložit podtžitká a otestovat jej prosím?
Zpět nahoru
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.dub.2007 v 17:36
skusil som, a po tejto uprave mi to funguje
      (command "_-LAYER" "m" "koty" "c" "4" "koty" "")
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.dub.2007 v 17:44
Zksute mi rposím na email poslat upravený LISP, já to vyzkouším ve škole na CZ AUtoCADu, neboť si nejsem jist zda tento zápis bude fungovat na CZ verzi... myslím, že by tam měli být podtržítka i u _m a _c aby to fungovalo správně v CZ i EN.
Zpět nahoru
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.dub.2007 v 17:50
myslim ze toto bola jedina uprava v celom lispe. ine som tusim neupravoval nic
Zpět nahoru
Kokoska Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad, Advance Steel
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.dub.2007 v 21:21
Taky děkuji za odkazy Clap
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.dub.2007 v 19:48
Na základě Vašich reakcí jsem poupravil některé funkce aby nebyly tak moc závislé na používání šablony (výškové kóty a vkládání bloků) - (díky za pomoc patří Chopovi), dále bylo zařazeno několik nových nástrojů od Alfreda (patří mu taktéž velký dík) a nástroj pro provnávání výkresů.
 
Citace
Odkaz byl odstraněn.
 
Nezbývá než napsat, zkuste, otestujte a zde pak napiště jak Vám to funguje.


Upravil PepaR - 22.lis.2007 v 22:38
Zpět nahoru
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 10:10
Dobry den,
chcel by som vyjadrit podakovanie PepoviR za urychlenu upravu nadstavby.
Mam ale zopar otazok:
1) ako sa nastavuju desatinne miesta vo vyskovych kotach, aby mi zakazdym kotovalo vyskove koty napr. +3.000 a nie iba +3
2) ked vlozim vyskovu kotu, a chcem vlozit dalsiu, aby som nemusel ist znovu na ikonu. Teraz mi to funguje tak ze mi nevlozi novu kotu pri zopakovani prikazu pravym tlacitkom mysi, ale opakuje mi posledny pouzity prikaz. napr. nastavenie pociatku 0.000 a pre dalsie vlozenie vyskovej koty musim ist na roletu.
3) je mozne aby pri oprave hodnoty vyskovej koty bolo mozne naraz vybrat vsetky koty a nie len po jednej? (pri nejakych posunoch kde je viac kot clovek strati prehlad co posuval a upravoval a lahko zabudne nejaku kotu aktualizovat)
4) Asi by som jednotlive funkcie neviazal na sablonu, pretoze ked mate pokracovat vo vykrese ktory pred vami robil niekto iny (bez sablony) funkcie (hydroizolacie, TI) hlasia chybu, tak isto je problem s vytvorenim hladiny.
5) vypocet schodov aby nedochadzalo k zaokruhlovaniu pri vypocte konstr. vysky. Nenakresli tym padom napr. vysku 3300 ale 3299.xxxxx
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 10:26
Ad 1) To je zvláštní, nemělo by to býtna tom závislé, ale zkuste si nastavit  nastavit Formát - Jednotky na přesnost 3 desetinných míst.
 
Ad 2) Ne příkaz ejde opakovat na stisk pravého tlačítka, musela by se překopat celá funkce, ale šlo by to udělat tak, že si jednu kótu rozkopírujete a pak pomocí příkazu VKO opravíte její hodnotu.
 
Ad 3) Pracuje se na tom, já sám programátor nejsem, ale jsou mi vždy nápomocni někteří z členů z fóra, proto jim za to tady a teď děkuji.
 
Ad 4)  To je težké, já tu nadstavbu dělal hlavně a snažím si práci co nejvíce ulehčit, proto bylo něco vázano na šablonu. Nicméně třeba pro funkce TI a hydroizolace je nutné mít načtené dané typy čáry/multičáry. Pokud si je načtete i do přebraného výkresu, tak by měly fungovat. Nebo to udělajte tak, že zkopírujete obsah výkresu převzatého přes referenční bod do otevřené šablony.
 
Ad 5) Záleží na tom co vyplníte první, ja vždy vyplním jako první počet schodů a pak teprve kční výšku nebo jiné parametry. Některé parametry mají větší prioritu, proto to zaokrouhlování.


Upravil PepaR - 22.lis.2007 v 22:39
Zpět nahoru
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 07:49
Dakujem za odpoved.
Původně odeslal(a) Robo Robo napsal(a):


1) ako sa nastavuju desatinne miesta vo vyskovych kotach, aby mi zakazdym kotovalo vyskove koty napr. +3.000 a nie iba +3

Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Ad 1) To je zvláštní, nemělo by to býtna tom závislé, ale zkuste si nastavit  nastavit Formát - Jednotky na přesnost 3 desetinných míst.

to mam, a stale to pise bez des. miest, pokial su v cisle nuly. Pokial je vyskova kota napr. 4725 tak napise +4.725
nasiel som prispevok http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4386&KW=potla%E8en%ED+nul&PID=21238#21238
ale toto problem neriesi, pretoze potom mi pise nuly za des. ciarkou aj v kotach.

Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):


Ad 5) Záleží na tom co vyplníte první, ja vždy vyplním jako první počet schodů a pak terve kční výšku nebo jiné parametry. Některé parametry mají větší prioritu, proto to zaokrouhlování.

tomu rozumiem, ale bez ohladu na to co vyplnite prve vam v niektorych pripadoch - pokial vychadza vyska schodu napr. na xxx,3333 dojde k zaokruhleniu a potom su finalne schody nizsie ako je potrebne. To je ten finalny vysledok s tymi drobnymi za des. ciarkou. V principe je to blbost, ktoru nikto nevidi ani v pocitaci (pokial si to neodmera) ani na vykrese ale ja uz z principu neznasam kreslenie, kde mi lietaju drobne za des. ciarkou. Wink
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 08:12
Pokud se v nastavení kot nastaví přesnost jednotek na 0 a odškrtne potlačení nul tak by to mělo ukazovat koty na celá čísla a u výškových kot by to mělo být s nulama. Mě to tak funguje.
Zisounek
Zpět nahoru
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 10:08
super funguje. dakujem
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 11:19
Původně odeslal(a) Robo Robo napsal(a):

to mam, a stale to pise bez des. miest, pokial su v cisle nuly. Pokial je vyskova kota napr. 4725 tak napise +4.725
nasiel som prispevok http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4386&KW=potla%E8en%ED+nul&PID=21238#21238
ale toto problem neriesi, pretoze potom mi pise nuly za des. ciarkou aj v kotach.
Nu, to že by mohl mít někdo zapnuto potlačování nul, mě nenapadlo, považuji tento rpoblém tedy za vyřešený.
 

Původně odeslal(a) Robo Robo napsal(a):

tomu rozumiem, ale bez ohladu na to co vyplnite prve vam v niektorych pripadoch - pokial vychadza vyska schodu napr. na xxx,3333 dojde k zaokruhleniu a potom su finalne schody nizsie ako je potrebne. To je ten finalny vysledok s tymi drobnymi za des. ciarkou. V principe je to blbost, ktoru nikto nevidi ani v pocitaci (pokial si to neodmera) ani na vykrese ale ja uz z principu neznasam kreslenie, kde mi lietaju drobne za des. ciarkou.
Nemohl byste mi porsím uvést konkrétní případ schodiště, já bych to zkusil naházet do funkce a ověřil to?
 
Dále bych chtěl ještě zmínit, že uživatel Chop poradil výborný způsob jak to udělat abyste nemuseli při každém vkládání výškové kóty znovu mačkat ikonku. Postačí upravit kód v menu na *^C^C^P(VKS "vk1") . Neřeší to sice opakování na stisk pravého tlačítka, ale tímto se bude vkládat kóta donekonečna dokud ji neukončíte Esc. Opravím to v příští verzi GGmenu.
 
 
Zpět nahoru
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 11:30
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Nemohl byste mi porsím uvést konkrétní případ schodiště, já bych to zkusil naházet do funkce a ověřil to?


ked date napr. KV 3300 a pocet schodov 18.(Samozrejme su relativne vysoke) ale potom vam vyjde vyska Delta Y = 183.33330000
a po odmerani KV Delta Y = 3299.99940000
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 22:18
Já jsem to dnes zkoušel a když jsme zadal počet skupňů, pak konstrukční výšku, tak mi to udělal přesnou délku Y. Zkuste zadat nejprve počet stupňů a pak KV.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2007 v 08:38
Takže opět poupravená verze GGmenu 1.96a. Pro postačí přepsat původní složku a znovunačíst soubor MNU.
 
Novinky:
  • GGmenu v1.96a
  • Umožněno násobné vkládání výškových kót (panel nástrojů GG - Kóty výškové)
  • Přidáno 5 nových příkazů pro interpolaci (menu GGmenu - Situace)
  • Přidáno několik funkcí pro Dopravní stavby: Lomové body a Staničení (menu GGmenu - Dopravní stavby)
  • Přidána funkce pro hromadnou změnu vlastností textu (menu GGmenu - Text - Hromadná změna vlastností textu)
  • Přidány nástroje od Alfreda
Download: Odkaz byl odstraněn 
Případné chybky mi prosím nahlaste. Děkuji


Upravil PepaR - 09.kvě.2007 v 19:14
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.dub.2007 v 08:11
Na základě několika podnětných dotazů bylo GGmenu upraveno a zveřejňuji aktuálnější verzi. Díky Vám za zpětnou vazbu. Postačí přepsat původní složku a znovunačíst soubor MNU.
 
Novinky:
  • GGmenu v1.96b
  • Značné zrychlení načítání menu přepsáním kódu MNU a MNS souboru
  • Přidána funkce pro znovunačtení GGmenu (menu GGmenu - Nastavení - Znovunačíst GGmenu)
  • Aktualizováno několik nástrojů od Alfreda
Download: Odkaz byl odstraněn
 
Případné chybky mi prosím nahlaste. Děkuji


Upravil PepaR - 09.kvě.2007 v 19:15
Zpět nahoru
vladinko1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.dub.2007 v 09:53
Zdravim

Mne to nejako nefunguje neviem asi som nejaky vadny.
Mam vsetko nainstalovane ggmenu 1,96b.
Mam nacitane v OPTIONS vsetko napr c:/GGmenu/Bloky/KnihaMap.... A takto mam nacitane vsetky veci aj VUP FAST CAD je to asi 16 veci vsetko nainstalovane ggmenu 1,96b. Mam cez Menuload nacitane menu ggmenu.mnu.
Ukaze mi vsetky ikony ale vacsina mi nefunguje.Nieco ide. V podstate ide len Kresli I. a II. Neviem co robim zle. Prosiiim help
P.S.Neviem nemam to nainstalovat priamo do c/prog.files/autocad/support???
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6075:Železobeton, násypy, prejzy a další šrafovací vzory pro AutoCAD.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234 5> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,319 sekund.