Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4294 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNejvhodnější myš

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
wojtisek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 12.lis.2007
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
I-DEAS ms8
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nejvhodnější myš
    Zasláno: 13.lis.2007 v 06:56
v praci 8 let kulickova PS/2 Logitech
doma 11 let kulickova PS/2 Logitech MouseMan96
Davam hlas Logitechu.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 11:01
Používam už roky myši iba od Logitech. A zásadne s káblom.
Rovnako používam aj Space Pilot. cca 2-3 roky? Od vtedy ako prišiel na trh. Rovnako som spokojný. V 3D je to skutočne pomocník. Má to kopu funkciíí ktoré ani všetky nevyužívam...
Inventoristom odporúčam. (Ale netvrdím že sa bez toho nedá existovať)

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 09:19
ano to je ono je to veci nazoru, neohrabana vec to samozrejme je zpocatku, je mi ale jasne ze je to nutne ziskat do ruky a po par dnech umorne driny prijdou vysledky, navic tyto polohovadla maji taktez tlacitka a v samotnem modelovani neni treba jedineho tuknuti na klavesnici, zadne neprijemne klikani na orbit a ukoncovani a rolovani mysi pri zoomu zadne pracne vazbeni kdy druhou vazbu musim dat na plochu na kterou nevidim a musim na ni pracne klikat pres orbit a dalsi zoom atd.... v tomto je prave to polohovadlo prijemnym pomocnikem :-) ja rozhodne nevaham a kupujeme ho i s kolegy :-) casem muzu popsat nejaky objektivnejsi zkusenosti s jeho pouzivanim :-)
Zpět nahoru
Miko Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2006
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor 2018
Stav: Offline
Bodů: 75
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 09:01
Zdravím, mám zkušenost s tím, že polohovadlo na levé ruce a myš na pravé ruce je zajímavé (zkoušeno u kamaráda na Solid Edge), ale pro mě dost nešikovné. Mám vícetlačítkovou myš, kde je 1 tlačítko naprogramováno jako "F4" a mohu říci, že ve spojení s orbitem v inventoru je to pro mě nejlepší řešení, protože levou ruku mám volnou pro popíjení kafíčka nebo podepření hlavy a v krajním případě i pro klávesnici.
Autodesk Inventor 2014
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 07:05
ano presne o tyto polohovadla mam zajem Wink dekuji, a taktez mohu na 3D aplikace doporucit, vazne zajimave se s tim pracovalo :-)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2007 v 13:32
Zřejmě šlo o 3D myši 3Dconnexion - viz 3D mouse. Na Inventor a další 3D aplikace je to velmi vhodné zařízení. (do 30.9. běží sleva)
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2007 v 13:00
a kdyz uz jsem u toho, videl jsem takovy jedno hezky zarizenicko, do levy ruky, chlapek to pouzival na rotaci 3D ve vsech osach tudiz nepouzival mys a kolecko atd jen na koty a uznacovani car a rohu proste entit.... byl to jakoby takovy maly Joystik a vim ze se mi to strasne libilo, bylo to na vsechno na zoom rotace nataceni proste vsechny osy to dokazalo pouzivat, vazne prijemne to vypadalo.... nevite nahodou jak se ty zarizeni jmenujou??? Myslim si ze toto je pro 3d modelovani rozhodne lepsi nez draha mys, pro 2d asi nepouzitelny
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.zář.2007 v 12:54
ja jakozto clovek co pracuji v inventoru CADU a stejne tak i hraju, nebo jsem hraval profesionalne jednu hru mohu udelat jednoduchy vysvetleni co se od mysi pozaduje.

K hrani je potreba vysoke rozlisovaci schopnosti a rychle odezve a zrychleni ktere mys dokaze rozeznat, pote se resi design, vaha a nakonec az tlacitka. Hrac proste potrebuje mit vse precizni, ja u modelovani azse az tak precizni byt nepotrebuji, rozhodne nepotrebuji mys s 20G zrychlenim a podobne jelikoz trhave a cukave pohyby pri modelovani nedelam, nicmene vysoka rozlisovaci schopnost je strasne dulezita a vysvetlim to jednoduse. Pri pohybu s vysokym rozlisenim treba 1600 nebo 2000dpi dela mys doslova dokonaly pohyb kdy nedela kostrbate a zubate tvary vlivem poskakovani kurzoru, na to aby jste vyuzili takoveho presneho a hladkeho pohybu mysi je treba mi nizkou citlivost, coz paradoxne kazdy hrac i konstrukter nebo modelar dela, protoze 2000dpi proti mysi za 200 co ma 400 je vazne znat i na rychlosti mysitka a s citlivosti jakou ma windows se pracovat neda zpravidla se vazne musi snizit.... dale je dulezite mit dobry a presny povrch po kterem mys klouze, je to jednoduchy cim tezsi mys a vice to tre tim horsi a skaredsi udelate caru a tim vice vas bude bolet ruka. Design mysi je zavadejici, nekomu padne do ruky i obycejny styl jako me, viz mysky od Razer vyrobce, nebo tvarovany ergonymicky viz MX518 a novejsi modely, hlavne ne bezdrat kde je velka odezva tudiz vy pohnete mysi a kurzor se pohne o nejakou tu milisekundu pozdeji, si pak pripadate jako ozrali, a navic sou tezke coz je spatne, vaha zvysuje unavu ruky a nepresnost detailni prace..... to oceni hlavne maliri a 2D grafici artworkeri atpd, na inventor staci i ta mys za 200 to je muj nazor, nicmene pocet tlacitek muze byt podstatny a to uz je ale vazne jen a jen na vasi volbe co vam muze vyhovovat ;) Diky pocitacovym hracum mame dnes na vyber opravdu velky sortiment mysicek..... Snad jsem to podstatne rekl, vysledek je ten ze pokud chcete byt s misi spokojeni nekupujte mys s horsima parametrama nez s 1600dpi a 15G ... to je cely :-) zbytek je na vasi volbe ;)
Zpět nahoru
Romain Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 24.dub.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP
Stav: Offline
Bodů: 323
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.čvc.2007 v 07:26
Dobrý den,
brouzdal jsem po netu dost dlouho a hledat v recenzích a fórech tu nejvhodněší myš pro CAD. A vyšly mi z toho následující parametry:
* laserová
* kabel USB
* ergo
* rozlišení snímacího prvku 2000dpi
* rozlišením 6.4 MPix/s
* 5 a více tlačítek/ vícesměrné kolečko

Tak jsem si objednal LOGITECH G5, je docela drahá, ale snad bude dobrá. Až mi příjde, podělím se o další zkušenosti.
Roman
Zpět nahoru
sardaukar Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 29.lis.2006
Používám:
Revit 9, AutoCad 2007
Stav: Offline
Bodů: 11
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čer.2007 v 18:12
No ja uz mam tri roky Microsoft Intellimouse explorer 3.0 - ted ji zacli znova vyrabet asi po dvouletym vypadku, nejlepsi mys jakou jsem kdy drzel v ruce (a ze zrovna microsoft v lasce nemam). je lehka, presna, je celkem velka takze se pohodlne drzi. dve tlacitka na boku se hodi (jenom jsou trosku vaklaci, ale zadna katastrofa) a kolecko jezdi celkem lehce... taky nechapu lidi co maj kompa nabusenyho jak blazen a mys a 100 Kc, ktary preskakuje kurzor a neda se s ni pomalu na nicem jezdit...
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2007 v 19:59
Takže len drobná poznámka. Setra vyhrala super myšku, dosť drahú (2500,- SKK) - Microsoft Wireless Laser 8000. Takže ako som písal vyššie, nekupovať!!! ... ťažká a stredné koliesko hrôza. Na CAD to určite NENI!. Idem ju predať. A ostávam pri starej dobrej optickej káblovej Genius NetScroll+Eye.
Zpět nahoru
FrantaH Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.pro.2005
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
Solid Edge ST3, Bricscad
Stav: Offline
Bodů: 38
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.čer.2007 v 13:00
Máte někdo zkušenosti se SpaceExplorer apod. v Inventoru?
Zpět nahoru
Baranak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.čer.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2008,Solid Edge,SW2012
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.čer.2007 v 11:30

moje zkušenosti po 8 letech jsou následující

- nejlépe obstála klasická optická myš Genius Optical. Mám 2 na různých PC a nikdy mě nezradila. Co se týče bezdrátové myši, jeden čas jsem zkoušel, ale byla moc těžká a nepraktická. Dodnes mi leží na stole v krabici.
Zpět nahoru
Jan Rais Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 171
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.čer.2007 v 08:53
Moje zkušenost za 18 roků kreslení v CADu.
Nekupuji žádné drahé supermyši, ale celkem obyčejné lehké, optické myšky s kabelem. U rolovacího kolečka vždycky vyhodím pružinu, aby se kolečko točilo bez odporu a při výběru hledám myšku s jemnými tlačítky. Každá myš mi vydrží několik roků a to kreslím neustále. Novou kupuji vždycky z důvodu že chci změnu a né že bych myš utahal.
Vyzkoušel jsem i optickou bezdrátovou myš - s akumulátory je těžká a už jí nechci.
Velký důraz kladu na podložku po které myška musí s malým odporem klouzat.
Vylepšení na závěr. U levé ruky mám přídavnou numerickou klávesnici. Pravá ruka tedy jezdí s myškou, levá ruka ťuká do numerických kláves a enteru a kreslí se jen to sviští. 
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2007 v 15:40
Chcete-li další hlas: Genius Optical NetScroll+Eye PS/2. Léta používaná, bez závad. Myš IBM v USB portu se choval v CADu moc podivněOuchAngryDead

Upravil Ferdinand - 29.kvě.2007 v 15:40
-FerTh-
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2007 v 15:35
Nejlepší je mít hodně známých, kteří mají různé myši a tam si je vyzkoušet. Jinak je možno dobře naletěť viz. myš Genius ERGO 525 apod.
Uvažoval bych o koupi myši se 3 základními tlačítky (rolo) a minimálně se 2 dalšími, které jdou dále naprogramovat třeba COPY PASTE apod.
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:47
To máte pravdu, káblik je niekedy na škodu, samozrejme bezdrôtová verzia vyššie spomenutých je lepšia. Hlavne som chcel poukázať na to neposlušné prostredné koliesko myšiek Microsoft. To netvrdím že to majú všetky od Microsoftu, to som samozrejme nemohol vyskúšať.

Upravil be_em - 28.kvě.2007 v 16:49
Zpět nahoru
PetrLysek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:45
Rozhodně je to individuální záležitost, každopádně s laserovou myší nepoužívám žádnou podložku, po hladkém povrchu stolu při pohybu není zvýšená hmotnost na škodu, spíše naopak a mnou zmiňovaná Laser Mouse 8000 má příjemný chod kolečka a výborná tlačítka. Malá hmotnost kabelové myši někdy způsobovala dodatečný pohyb po uvolnění ruky. Chce to vyzkoušet, po zkušenostech s docela velkou spoustou myší už bych se ke kabelové optické nevrátil
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4912:Jak převádět data mezi Autodesk Maya a 3ds max?
Tip 4358:Vizuální Správce restaurování výkresu.
Tip 11199:Odlišné nastavení zobrazených sloupců v panelech Vault klienta.
Tip 7832:Jak změnit výchozí soubor .LIN pro načítání typů čar?
Tip 5294:Jak z výkresu vymazat proxy objekty?
Tip 8461:Vyříznutí části výkresu - detailu.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,422 sekund.