Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
DWF v souřadnicích |
Odpovědět | Stránka <12 archiv |
Autor | |
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21493 |
Zasláno: 29.led.2009 v 12:11 |
Možná si nerozumíme, ale rozvržení je přece "obraz výkresu na papíru" - papír už žádné souřadnice (v geodetickém smyslu) nemá.
Pokud jde o přesun entit výkresového prostoru do modelu, jde použít několik metod.
|
|
Ivan Rybák
Zasloužilý člen Přihlášen: 10.lis.2005 Lokalita: ČR (LB) Používám: Civil 3D 2010 Stav: Offline Bodů: 109 |
Zasláno: 29.led.2009 v 12:08 |
Taky bych přivítal DWF v souřadnicích z rozvržení - snad v další verzi ???
Výřez z mapy přece můžete publikovat i z modelu - jen bohužel přijdete o to, co je doplněno pouze do rozvržení. |
|
Romain
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel Přihlášen: 24.dub.2006 Lokalita: ČR (Pha) Používám: C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP Stav: Offline Bodů: 323 |
Zasláno: 29.led.2009 v 11:32 |
Bohužel mě to nejde :o((( myslím že dělám vše správně.
Ale i tak je škoda, že to nejde z rozvržení. Předpokládal jsem, že to bude pro mě výhodnější formát než *.pdf, ale jak vidím moc jsem si nepomohl. Měl jsem ideu, že vypublikuju výřez z celkové mapy, předám projektantům a budu mít zajištěné, že mě data nezmění a budou správně pozičně, tedy projektanti si budou moci data podložit např. pod geod.zaměření apod. Publikovat celou mapu nechci, je to velké množství dat a hlavně nechci projektantovi ukazovat data mimo zájmové území. Dělat kopie do nového výkresu je taky nějak přes koleno. Hmmm no nedá se nic dělat. |
|
Roman JANEČEK / Prague Airport
LetGIS |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21493 |
Zasláno: 27.led.2009 v 13:05 |
Ano, jde to jen z modelu - ve výkresovém prostoru už není souřadný systém, ale "papírové" jednotky (třeba 0-297mm).
|
|
Ivan Rybák
Zasloužilý člen Přihlášen: 10.lis.2005 Lokalita: ČR (LB) Používám: Civil 3D 2010 Stav: Offline Bodů: 109 |
Zasláno: 27.led.2009 v 12:51 |
Také jsem se o to pokoušel. Jde to, ale pouze z modelu. Bohužel. Jak to provést z rozvržení se mi zjistit nepodařilo.
|
|
Romain
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel Přihlášen: 24.dub.2006 Lokalita: ČR (Pha) Používám: C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP Stav: Offline Bodů: 323 |
Zasláno: 27.led.2009 v 12:27 |
Nastavil jsem v Civilu souřadnicový systém czech/jtsk.krovak, publikoval (informace o mapě: zahrnout) do dwf. V novém výkrese jsem přes xref vložil tento publikovaný výkres a zase se mi levý dolní roh dal do 0,0,0. Kde jsem udělal chybu? Díky
|
|
Roman JANEČEK / Prague Airport
LetGIS |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21493 |
Zasláno: 27.led.2009 v 09:04 |
Pokud jde o geodetické souřadné systémy, pak příkaz PUBLIKUJ umí do DWF uložit georeferenční informace. Ty pak lze využít i např. s GPS.
|
|
Romain
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel Přihlášen: 24.dub.2006 Lokalita: ČR (Pha) Používám: C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP Stav: Offline Bodů: 323 |
Zasláno: 27.led.2009 v 07:17 |
Dobrý den, vykreslil jsem data z rozvržení do DWF a poslal zákazníkovi. On si data referenčně podloží do svého projektu, ale bohužel nejsou v původním souř.systému, ale vklaádají se do 0,0,0. Jde nějak nastavit aby byl ve správných souřdnicích? Díky
|
|
Roman JANEČEK / Prague Airport
LetGIS |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | Stránka <12 archiv |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,883 sekund.