Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9236 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKatalogizace knih

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Katalogizace knih
    Zasláno: 04.pro.2010 v 07:14
Dobrý den,
 
má stavařská knihovnička se za poslední dobu rozrůstla takovým tempem, že jsem si nedávno málem koupil 2x stejnou knihu a proto bych se rád zeptal, zda někdo řešil nebo neví o nějaké šikovném prográmku pro katalogizaci knih klasických a případně i elektronických?
 
Předem děkuji za rady
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2010 v 12:32
Už aj ja mám podobný problém .... lenže doteraz ma nenapadlo riešiť nejaký soft na knihy. Myslím že aj excel by stačil. Na www.slunecnice.cz v kategórii "rodina a domácnosť" podkategória "inventáre domácnosti" najdete hodne programov pre katalogizáciu kníh, DVD, proste čohokoľvek čo sa nachádza doma. Ani jeden som však nevyskúšal.

Len tak naokraj .... nedávno som v jednom antikvariáte našiel "Inžinierske stavby" - zväzok I. a II. z roku 1952, obidva zväzky po cca 800 strán. Nádherné knihy. Už sú v mojej zbierke. A momentálne poškuľujem po NEUFERTOVI z roku 1936 avšak za 50,- EURO :-O.

Pravidelne kupujem nové knihy aj keď nie všetky úplne prečítam, proste aby som držal krok. Avšak tieto staré knižky majú pre mňa akúsi väčšiu cenu aj keď použiteľnosť je často otázna. Avšak zbierku mám už slušnú.

Upravil be_em - 04.pro.2010 v 12:36
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 09:34
Nu já se mohu pochlubit knihou Stavba domu v praxi z roku 1932 a Stavitelským praktikem III. V anglii se mi podařilo v antikvariátu dokonce vyštrachat úplnou sérii House and Cottage Construction taktéž z roku 1932.
 
Jsou to neskutečné poklady s unikátními ilustracemi a schematy, které platí dodnes a hodí se zejména při rekonstrukcích, ale i u novostaveb. Mimochodem, je úsměvné, když otevřu útlou knížečku jednoho nejmenovaného nakladatelství z edice Hobby za cca 200 Kč a je tam podhozeno pár ilustraci převzatých právě z těchto knih.
 
Za zmínku stojí i série nakladatelství Grada, tradice z pohledu dneška (Tesařství, Historické krovy, atd. atd.) a doporučuju i Rekonstrukce pozemních staveb (Josef Kos) anebo jakoukoliv knihu od doc. Fajkoše. 
 
Ale zpět k tématu, hodně všestraný na el. dokumenty bude asi WhereIsIt, ale ta všestranost mě až děsí. Poslední objev v podobě prográmku BookCAT by mohlo být přesně to co potřebuji.
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 18:10
Pokud jste si koupil druhou stejnou knihu, tak je mozna cas misto SW uvazovat o snizeni poctu. Ty dve bych asi dal pryc rovnou obe - asi ta kniha musi byt hodne spatna, kdyz jste ani tu prvni vlastne vubec nepotreboval... LOL Wink
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 18:16
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

 
Ale zpět k tématu, hodně všestraný na el. dokumenty bude asi WhereIsIt, ale ta všestranost mě až děsí. Poslední objev v podobě prográmku BookCAT by mohlo být přesně to co potřebuji.


WhereIsIt jsem pouzival na katalog CD se SW a suznymi vecni a informacemi natahanymi z internetu v dobe, kdy jsem nemel k netu trvaly pristup. Na to to byl vynikajici program. Pouzival jsem starsi verzi, nove verze pro moje ucely neprinasely zadne dalsi funkce, ale vse chodilo, bylo prehledne a jednoduche. Pouzitelnost na knizky neznam.

Nevim kolik tech knih je, ale nestacila by obycejna tabulka v excelu?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 18:16
Právěže nekoupil, protože po prolistování knihy mi ty obrázky přišly povědomé. Aneb mám sice stavební knihy rád, ale nečtu si každou před spaním ;).
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4644:Mapová kniha: tlačítko Nová není dostupné
Tip 6297:Barevnější AutoCAD LT 2009.
Tip 4760:Vynechání prázdných listů mapové knihy.
Tip 6362:Přímé zadání barvy Pantone pro entity AutoCADu.
Tip 6071:VIPKonvertor odstínů RAL/Pantone na RGB.
Tip 2901:Jak rychle vybrat konkrétní Pantone nebo RAL barvu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,680 sekund.