Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6956 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenofonty

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: fonty
    Zasláno: 23.pro.2010 v 14:28
dříve platilo, že fonty žerou systémové prostředky a člověk by jich neměl mít nainstalováno moc - platí to i dnes?
Je 357 hodně?
Pokud se mají promazávat, tak prosím - máte někdo tip na aplikaci, která by dělala rychlé preview, dovolovala zobrazit české znaky (aby se zjistilo, zda font umí česky) a umožňovala promazání?
 
Kdysi jsem na to používal "The Font Thing" z http://www.ozemail.com.au/~scef/, ale to teď na Win7 nechodí...
Rostislav Říha
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.pro.2010 v 14:59
Pokud se Vaše architektonická kancelář neživí jako grafické studio, tak mi přijde 357 fontů docela dost.
 
Na správu fontů je údajně dobrý program Cfont Pro.
Možná by se Vám mohl hodit i program Font Frenzy.


Upravil PepaR - 23.pro.2010 v 15:09
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.pro.2010 v 16:24
těch 357 se tam dostalo většinou s nějakým software - vemte si, kolik si jich nainstaluje takový autocad....má se to člověk snažit promazávat, nebo je to jedno?
 
CfontPro neumí dobře zobrazit některé fonty - české znaky v nich ve wordu fungují, ale Cfont je nezobrazí a nahradí defaultem, nedaří se mi přes něj odinstalovávat...
Font Frenzy zase neumí nahradit text preview vlastním...
ani jeden neumí pracovat s fonty po skupinách (když je k nějakému fontu rodina různých řezů)
Každý program ukazuje jiný počet nainstalovaných fontů (zdá se, že cfpro umí aspoň ttfko pro tučný řez spojit s normálním - ale nikde to neindikuje)
Má někdo prosím vyzkoušený nějaký opravdu funkční prográmek na správu fontů?
 
Edit: Na webu jsem se dočetl, že se promazávat má, a našel jsem http://www.high-logic.com/download.html?product=maintype , který funguje přesně dle představ.


Upravil Rostislav Říha - 23.pro.2010 v 17:06
Rostislav Říha
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11566:VIPVyhněte se konfliktům jmen u souborů fontů a symbolů (SHX)
Tip 7276:VIPPísma s můstky pro vypalování a vyřezávání textů (laser font).
Tip 8697:Vytvoření nového parametru pomocí iLogic.
Tip 3172:VIPPřidání vlastních znaků do TrueType písem.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,648 sekund.