Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9404 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoWord - kurzíva u indexů v rovnicích

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
skaldaa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2007
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Word - kurzíva u indexů v rovnicích
    Zasláno: 03.led.2011 v 22:23
Dobrý den,

při psaní diplomky ve wordu 2010 jsem narazil na menší (ale celkem zásadní) problém s psaním rovnic.
Trošku na úvod - rovnice napsané v editoru rovnic lze mít v dokumentu jako "vložený" nebo "samostatný" (změna přes pravé tlačítko). Jsem v situaci, kdy mám hlavní vzorec jako samostatný, jednotlivé členy pak popisuji v textu pod hlavní rovnicí, kde jsou již jako vložené. Jednotlivé členy mám občas s indexem - ten je někdy kurzívou, jindy bez.
A teď ten problém - pokud napíšu jakýkoliv index v "samostatné" rovnici bez kurzívy, tak je po restartování PC (nebo pokud se soubor otevře na jiném počítači) index opět kurzívou. Pokud stejně tak mám index bez kurzívy ve "vloženém" tvaru, index i po restartování PC zůstává bez kurzívy. S vloženým tvarem je ale zase problém např. u zlomků, kde se jednotlivé členy poměrově zmenšují.
Uměl by mi, prosím, někdo poradit, jak tento problém odstranit?

Na obrázku umístěném na adrese:

http://files.zivepasije.cz/200000459-4c16b4d110/kurz%C3%ADva%20-%20rovnice.jpg?rnd=8375556431120715

jsou patrné dvě hlavní rovnice v "samostatném" tvaru - vše kurzívou, a jedna v textu, kde je index bez kurzívy (tedy správně).


Upravil skaldaa - 03.led.2011 v 22:38
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2011 v 22:45
S největší pravděpodobností jde o chybu MS Office (resp. objektu Equation). Neukládáte soubory do starého formátu DOC?
 
Triky s rovnicemi také viz:


Upravil Vladimír Michl - 03.led.2011 v 22:49
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
skaldaa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2007
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2011 v 23:01
Děkuji za odkaz, pročetl jsem to, ale o tomto problému kupodivu nic :-)
Formát je *.docx, já i vedoucí používám Office 2010.
Přinejhorším ty indexy upravím těsně před převedením do pdf a bude to.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2011 v 07:51
Zkuste ve formátování založit styl "index" a "index-kurziva" a tyto styly aplikovat na příslušné indexy.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
skaldaa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2007
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2011 v 12:05
Zajímavé - zkusil jsem založit nový styl, jak radil pan Mrázek, a zde je výsledek: při změně na klasické písmo je rovnice proti novému stylu úplně imunní, při změně např. na přeškrtnuté písmo se upraví celá rovnice, při změně velikosti jen vybraná část... Možná to má jisté důvody, ale já je teda nepobírám...
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2011 v 12:55

Styly fungují dobře na základní text, u rovnice je problém, že se chová jako jeden objekt, tudíž nelze přiřadit styl jednomu znaku.

Asi vám nezbyde, než použít tu fintu s pdf-kem.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2011 v 13:11
Matematické vzorce měli vlastní nastavování stylů písma - ve wordu 2003, k 2010 se monentálně nedostanu.

Upravil zdrk - 04.led.2011 v 13:12
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2011 v 13:49
V rychlých stylech nastavení pro vzorce asi nenajdete, ale možná by mohly být ve stylech klasických, které jsou schovány pod klávesovou zkratkou Ctrl+Alt+Shift+S (hrozná zkratka ;).
Zpět nahoru
skaldaa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2007
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2011 v 15:54
Tak a už jsem na to asi přišel - zkusil jsem všechno možné, nakonec zvítězila varianta upravení možností automatických oprav:
Soubor / Možnosti / Kontrola pravopisu a mluvnice / Možnosti automatických oprav / Automatický formát
- zde dát pryč zaškrtnutí "styly seznamů". Následně upravit indexy bez kurzívy. Pokud chce dokument otevírat někdo další (v mém případě vedoucí), je třeba tuto úpravu udělat před otevřením příslušného souboru. V některých případech je potřeba dát pozor při změně kurzívy - občas mi to při označení indexu a klávesové zkratce Ctrl+i jakyby nic neudělá a kurzíva se odstraní až při druhém zmáčknutí. V tom případě je při dalším otevření souboru opět vše kurzívou - a za to může nejspíš to první "záhadně" zmáčknutí Ctrl+i.
Za rady patří všem díky. Ať se vám práce dobře daří.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2011 v 16:20
Hm, automatické opravy mne nenapadly. Ale to je věc, která mi tak dlouho pila krev, až jsem ji definitivně vypnul. Poslední kapičkou bylo, když jsem psal zprávu o těsnění hřídelů pomocí kroužků Busak a než jsem si toho všimnul, tak všechny výskyty slova Busak byly nahrazeny slovem Husák. A to mne teda dost vytočilo.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3710:Styl písma mi nenabízí volbu Kurzíva nebo Tučné.
Tip 3312:VIPJak do výkresu snadno zapsat matematický výraz či symbol (množiny, integrály, odmocniny, zlomky, matice)?
Tip 242:Kontrola pravopysu a sdílení slovníku s Wordem.
Tip 6359:Tučný text v MTextu se mění na kurzívu.
Tip 538:Jak zapsat horní nebo dolní index do textu v AutoCADu?
Tip 10554:VIPChybějící add-in Inventor Publisher pro MS Word.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,801 sekund.