Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8508 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Zábradlí v různých úrovních detailu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Žufi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 11.srp.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad2023 + Cadkon2023, Revit2023
Stav: Offline
Bodů: 154
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Žufi Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zábradlí v různých úrovních detailu
    Zasláno: 20.lis.2023 v 13:27
Dobrý den, 
jak nastavit Zábradlí tak, aby se ve 3D zobrazilo v reálných rozměrech a půdorys/pohled/řez jako (víceméně) jedna čára?
(smířím se i se dvěma tenkými čárami těsně vedle sebe, na výkrese to vypadá pořád přijatelně)

Sloupek jde nastavit, aby v závislosti na úrovni detailu pohledu zobrazoval buď reálnou geometrii nebo jen čáru, ale Příčle ne. 

Vytvořil jsem profil (kruh průmeru 1mm), který se zobrazí jen v hrubém zobrazení, a pak profil příčle (kruh průměr 50mm)  který se naopak zobrazí jen v středním a jemném zobrazení, nastavil jsem tyto profily do Zábradlí->Typ->Skladba zábradlí, a nic. Příčle zábradlí se vždy vykreslí se všemi profily, bez ohledu na nastavení úrovně detailu pohledu či viditelnosti jednotlivých profilů. 

Přes filtr to taky nešlo, vybírat jednotlivé elementy (třeba na základě materiálu)

Jde využít Horní Madlo a Madla 1 a 2, (nastavím jim ty správné 1mm profily a přes nastavení viditelnosti vypnu Příčle), ale to funguje jen pro zábradlí tvořené dvěma trubkami a okopákem, já mám někde trubky tři nad sebou a okopák, a tento způsob už použít nejde. 

U vodorovného zábradlí by šlo vložit příčle přímo do rodiny sloupku a zábradlí tak tvořit jen sloupky, ale já mám i rúzné schody a šikmé rampy (každé jiné, přes stovka typů), a já chci mít jeden systém pro řešení zábradlí, ne pro každé zábradlí extra typ :-(

Zkoušel jsem to i Dynamem, v půdorysu to jde, zábradlí vypnout a v jejich místě nakreslit čáru, ale v pohledu/řezu jsem nic použitelného nenašel. 

Co dělám špatně? 








Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (1) Poděkování1   Citace Peter Jirat Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2023 v 12:38
Asi nic neděláte špatně, ale systémové rodiny (a zábradlí je systémová rodina, složená z načítaných rodin či profilů) na změnu vykreslování nereagují (stěna má taky jen možnost definice výplně pro hrubé zobrazení, jinak nic). Je to dobrý podnět do wishlistu, pokud už tam něco takového mnoho let neleží :-)

Zpět nahoru
Žufi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 11.srp.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad2023 + Cadkon2023, Revit2023
Stav: Offline
Bodů: 154
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Žufi Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2023 v 09:31
Díky, toho jsme se obával, že to tak je. 
Tak teď už to ve wishlistu je, ale jak jsme si to procházel, tak to tam bude bez povšimnutí mnoho let ležet :-(
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10755:Možnosti uchycení madla na stěnu a další typy zábradlí v Revitu.
Tip 5284:Stavební prvky jsou v řezu zobrazeny černě.
Tip 10897:Nová funkce zábradlí v Revitu 2017.
Tip 4274:Zjednodušené zobrazení stěn bez struktury skladby.
Tip 3852:Jedno podlaží v Revitu mi nezobrazuje stěny. Proč?
Tip 11033:Hmotnost sestavy v závislosti na zvolené úrovni detailů.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,540 sekund.