Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7022

CAD tip CAD tip # 13303:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

5 metod exportu DXF z Fusion 360 - jejich rozdíly, výhody a nevýhody.

A - odpověď Autodesk Fusion nabízí pět různých metod exportu CAD dat do textového výměnného formátu DXF. Kdy kterou použít a jaké jsou jejich omezení?

1) Export návrhu

Nejpřirozenější variantou exportu DXF je funkce z hlavního menu Soubor > Exportovat.... Ta umožňuje zvolit DXF jako jeden z výstupních formátů exportu. Převod a zápis do DXF v tomto případě probíhá v cloudu a převádí veškerou geometrii modelu, 1:1, obvykle do 3D verze souboru DXF. Není tedy vhodný pro export pro výrobní stroje! Funkce není dostupná v bezplatných hobby (kutilských, personal) licencích Fusion 360.

2) Export náčrtu

Nejjednodušší a nejbezpečnější metoda exportu 2D geometrie do DXF. Z místní nabídky náčrtu zvolte Uložit jako DXF. Můžete exportovat nejen zvolený náčrt, ale díky funkci Promítnutí geometrie (kláv.zkratka P) můžete do tohoto náčrtu zahrnout i další geometrické prvky vašeho modelu (z jiných náčrtů nebo z jiných komponent). Funkce je dostupná ve všech licencích Fusion 360, probíhá lokálně a zachovává měřítko. Pro výrobu řezáním, pálením, atd. vždy používejte tuto metodu.

3) Export rozvinu plechu

Pokud pracujete s plechovými součástmi, můžete DXF soubor exportovat rovněž z prostředí rozvinu. Aktivujte rozvinutý tvar vaší součásti a z ribbonu EXPORT exportujte rozvinutý tvar součásti (např. pro laserovou vypalovačku či ohýbačku). Funkce je dostupná ve všech licencích.

4) Export výkresu

Další možností exportu DXF je prostředí Výkresů (ribbon EXPORT). Zde můžete váš výkres zapsat rovněž do formátu DXF. Pamatujte ale, že geometrie pohledů na model bude zapsána v měřítku pohledů (tedy nikoliv nutně 1:1) a že DXF soubor bude obsahovat i další geometrii výkresu, jako např. tabulky, kóty nebo rohové razítko. Nehodí se tedy pro export do výrobních strojů. Funkce není dostupná v bezplatných hobby licencích Fusion 360.

5) DXF postprocesor

Speciálním případem je DXF postprocesor (dxf.cps) pro výrobní prostředí Fusion 360 (CAM). Vygenerované dráhy nástroje obrobku jsou tímto postprocesorem zapsány do souboru ve formátu DXF.

Připomínáme, že implicitní jednotky F360 jsou [cm].

Fusion360
100% *  CAD,CAM 
23.4.2022    3154×  
cloud export formát fusion kóta licence měřítko model náčrt plech postprocesor převod součást výkres zkratka
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist