Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3678

CAD tip CAD tip # 9725:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

AutoCAD 2014 SP1: změna varování "VYTVOŘENO VE VÝUKOVÉ VERZI"

A - odpověď Od AutoCADu 2014 Service Pack 1 dochází k významné změně chování komerční verze AutoCADu při otvírání, vkládání nebo připojování (xref) DWG výkresu pocházejícího z výukové (školní nebo studentské) verze AutoCADu ("EDU").

Běžný komerční AutoCAD 2014 bez service packu, AutoCAD 2013 a starší zobrazily při pokusu o otevření "EDU" DWG souboru následující varování a vložení/otevření bylo nutné 2x potvrdit. Vložený nebo připojený EDU blok totiž způsobil označení celého výkresu EDU razítkem, tedy celý DWG výkres byl považován za dílo vytvořené pomocí nekomerční licence. Při tisku pak byl takový výkres opatřen značkou (watermarkem) "Vytvořeno ve výukové verzi". Účelem byla ochrana proti zneužití výukových licencí pro komerční projekty.

Verze AutoCAD 2014 SP1 (a vyšší), AutoCAD 2015, atd. už toto varování nezobrazuje. DWG soubory jsou i nadále vnitřně označovány příznakem "EDU", ale tento příznak už v těchto novějších verzích nevyvolá tisk EDU razítka při vykreslování. Na samotných licenčních podmínkách bránících použití výukových verzí CAD software pro komerční projekty se nic nemění.

Od verze 2019 používá AutoCAD odlišný způsob EDU vodoznaku, který je zachováván v hlavním DWG výkresu, nešíří se při vkládání bloků a xrefů. Týká se studentských a výukových licencí, nikoliv však školních víceuživatelských síťových licencí. Projevuje se tiskem upozornění - viz výše.

ACAD2019ACAD2014ACAD2015LTADTMapCivilACADMPlant
100% *  CAD 
6.3.2014    4726×  
autocad blok licence tisk výkres xref
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist