Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8235

CAD tip CAD tip # 12751:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Autodesk Subscription - seznam firewallů a síťových aplikací nekompatibilních s licenčním mechanismem Autodesku.

A - odpověď Licenční služba Autodesku je standardně instalována při instalaci desktop aplikací Autodesk řady 2020 a vyšších. Protože pro ověřování jednouživatelské licence potřebuje (čas od času) online komunikaci s licenčními servery Autodesku, může v některých případech kolidovat s nastaveními nebo s funkcemi aplikací typu síťová brána, proxy či firewall, které mohou být nainstalovány na dané CAD pracovní stanici a které pak ve výchozím nastavení narušují fungování licenční služby Autodesku.

Ve většině případů lze problém vyřešit přidáním softwaru Autodesku do seznamu výjimek, jindy může být potřeba kolidující aplikaci vypnout. Přehled známých kolidujících aplikací:

 • SecureIT - je třeba jej odinstalovat, protože deaktivace softwaru nepomůže (popř. rozsáhlejší nastavení výjimek).
 • SafeIP - musí být odinstalován, protože nemá možnost konfigurovat výjimky a prosté ukončení softwaru nepomůže.
 • Astrill VPN - nefunguje - vkládá soubor ASProxy.dll, který blokuje registraci a výpis helper.exe.
 • Tumar CSP - je nekompatibilní s licencováním desktop aplikací, vyvolává hlášení „Správce licencí nefunguje“ popř. „Požadovaná služba není k dispozici“.
 • McAffee Endpoint Security - v některých prostředích SDK a AdskLicensingInstHelper nebudou moci připojit službu a licencování, což způsobí, že licencování nebude fungovat. Port nastavený v AdskLicensingService.data by měl být odblokován ze strany McAffee.
 • Acronis True Image - brání spuštění služby Autodesk Desktop Licensing Service. Zkontrolujte nastavení zabezpečení.
 • StopZilla antivir - při spuštění může způsobit selhání instalace produktu Autodesk 2021 s chybou 1631 z důvodu zásahu do LicensingCustomAction.licRegister při registraci produktu.
 • Kaspersky (některé konfigurace) - při použití výchozího standardního nastavení není problém. Některá uživatelsky přizpůsobená nastavení však mohou kolidovat na aktuální složce.
 • Fortinet - pokud k blokování aktualizací používáte „Application Control“ (Ovládání aplikace), povolte podkategorii Root.Certificate.URL; při získávání licence software Autodesk zkontrolujte Seznam zneplatněných certifikátů (Certificate Revocation List) - pokud je blokován, nefunguje.

  Poznámka. Normální provoz HTTPS funguje, takže blokace je pouze u konkrétního seznamu odvolání/zneplatnění.

Ověřte, zde používáte nejnovější verze služeb Autodesk Licensing Service a Autodesk Single Sign On Component - viz naše stránka Download, resp. Autodesk Account > Aktualizace.

Je potřeba povolit komunikaci protokolem http/https na vašem firewallu, minimálně pro domény *.autodesk.com - úplný přehled potřebných povolení (výjimek) najdete v průběžně aktualizovaném Tipu 8216.

ACAD2021ACAD2020Inv2021Inv2020Revit2021Revit2020DWGCivilMaxVault
100% *  CAD 
2.10.2020    1911×   Expert
antivir instalace konfigurace licence
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist