Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6203

CAD tip CAD tip # 13225:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

DWG nebo DXF soubor exportovaný do/z Fusion 360 má nesprávnou velikost (měřítko, 10x větší/menší).

A - odpověď Autodesk Fusion 360 exportuje DWG a DXF soubory v centimetrech (cm), podobně jako Inventor. Pokud pracujete v mm, převeďte výsledný soubor v AutoCADu na mm zvětšením 10x (_SCALE). Pamatujte, že DWG soubor standardně používá bezrozměrné "výkresové jednotky". Jejich konkrétní velikost je potřebná až pro kóty a vykreslování (příkaz _PLOT nebo rozvržení).

Pokud ve Fusion 360 pracujete v palcích, změňte před exportem jednotky dokumentu na centimetry. To dokument převede na cm a hrana délky 1 palce se automaticky převede na 2,54 centimetrů a její velikost tak zůstane stejná.

Pokud DWG či DXF soubor otevíráte v jiné aplikaci, může být převod jednotek ovlivněn nastavením jednotek dané aplikace.

Při zpětném importu DWG/DXF souboru do Fusion 360 zůstane původní velikost nezměněna. Pokud do Fusion 360 importujete DWG soubor vzniklý v AutoCADu, respektuje se nastavení jednotek z příkazu _UNITS, resp. _-DWGUNITS. Takže 100 jednotek velká krychle v jednotkách [mm] vytvořená v AutoCADu a načtená přes DWG do Fusion 360 bude mít 100 mm ve Fusion, 100 jednotek velká krychle v jednotkách [cm] bude mít ve Fusion velikost 1000 mm.

Pozn.: z Fusion 360 exportovaný soubor DWG/DXF nemá "špatné" měřítko - prostě každý DWG soubor je vždy v nějakých bezrozměrných "výkresových jednotkách" a pro export z Fusion je touto výkresovou jednotkou centimetr. Pouze pokud vy si z nějakého důvodu řeknete, že za vaši "výkresovou jednotku" chcete v AutoCADu považovat milimetr, musíte si tento model 10x zvětšit.

Fusion360ACADDWG
100% *  CAD 
16.2.2022    1567×  
export fusion import inventor kóta měřítko model převod
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 · AutoCAD · DWG ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist