Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7324

CAD tip CAD tip # 11062:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak aktivovat nebo obnovit bezplatnou licenci Autodesk Fusion 360 pro kutily a menší firmy? (zatím mám jen Trial nebo Prodloužení)

A - odpověď Populární CAD/CAM/CAE aplikace pro 3D konstruování, Autodesk Fusion 360, je nabízena zdarma nejen pro studenty a školy (jako ostatní software Autodesku), ale i pro kutily a nadšence, a dokonce i pro menší firmy (komerční použití) - podmínky viz Fusion 360 a F360.cz.

Pokud vaše firma, nebo osobní nekomerční kutilské či studentské využití splňuje uvedené podmínky, můžete si stáhnout aktuální Trial verzi Fusion 360 (viz Download pro Windows nebo MacOS, nainstalovat ji a bezplatnou licenci následně aktivovat kliknutím na čítač zbývajících dnů trial verze v záhlaví aplikace (resp. tlačítkem Subscribe). V dialogu aktivace licence pak zvolte "Student or Educator" pro 3letou licenci nebo "Start-up or Enthusiast" pro 1letou licenci, obě s možností opětného prodloužení.

V nejnovějších verzích je postup trochu odlišný. Především je potřeba případnou Trial verzi nechat doběhnout do nuly. poté se na oficiální stránce Fusion 360 - Personal License přihlaste na váš účet tlačítkem "GET STARTED" v sekci FREE. Tím se dostanete na novou stránku, kde klikněte na "Download and install Fusion 360". Důležité: klikněte i když už Fusion 360 máte a nebudete jej znovu instalovat - stahování inicializuje vaši free licenci. Nyní se odhlašte, vyčkejte cca 20 minut a poté znovu spusťte Fusion 360 pod vaším účtem. V záhlaví aplikace už byste měli vidět "Autodesk Fusion 360 (Personal - Not for commercial Use)", resp. "Autodesk Fusion 360 (Osobní - jen pro nekomerční účely)". Stejně postupujete při obnově za další rok.

V novějších verzích Fusion 360 nejprve potvrzujete účel použití a poté kliknete na "See if you qualify for free use." a zvolíte typ licence - Commercial (pro malé firmy zdarma), Non-commercial (kutilové) nebo Educational (studenti).

F360

F360

F360

F360

Pokud již zkušební období vaší trial licence vypršelo, můžete bezplatnou licenci aktivovat z dialogu vypršení licence, pomocí Explore options > Register for free use.

Podobně postupujete, pokud chcete prodloužit (obnovit, renewal) vaši bezplatnou licenci Fusion 360 na další období. V pravém horním rohu kliknete na tlačítko Předplatit (resp. "Subscribe Now" nebo "Expired: Subscribe").

Pokud vaše firma již nesplňuje podmínky (obrat) bezplatné verze, můžete si plnou komerční licenci Fusion 360 zakoupit v Česku a na Slovensku v CAD Shopu - Fusion 360, a to včetně možnosti české lokalizace.

Fusion360
100% *  CAD 
24.8.2016    8644×   FAQ  
dialog fusion licence účet
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist