Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5378

CAD tip CAD tip # 10368:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak nahrát videozáznam práce v CAD aplikaci?

A - odpověď Pro záznam ukázky práce v AutoCADu, Inventoru, Revitu, Fusion 360 a v dalších aplikacích, včetně identifikace jednotlivých spouštěných příkazů, můžete nahrávat vaši obrazovku pomocí bezplatné pomůcky Autodesk Screencast. Zpracování videa a časové osy příkazů probíhá na cloudu Autodesku. Podpora Screencast byla ukončena v roce 2022. Částečnou náhradou je např. funkce Win+Alt+R ve Windows.

Pomocí Screencast můžete zaznamenat pohyb myši, stisky kláves, zvukový doprovod, použít jednoduché funkce střihu a následně výsledné nahrané video včetně časové osy jednotlivých příkazů a dialogů publikovat jako záznam pod vaším účtem (veřejně nebo soukromě) na stránkách screencast.autodesk.com - viz např. videa CAD Studia.

Screencast lze využít pro jakoukoliv Windows a Mac aplikaci, ale v přímo podporovaných aplikacích jsou zaznamenávány i jednotlivé příkazy (časová osa) - jde o aplikace AutoCAD 2013-2023, AutoCAD LT 2013-2023, Fusion 360, InfraWorks, SimStudio Tools 2016+, Inventor 2014-2023, Inventor LT 2014-2020, Revit 2013-2023.

Videa lze rovněž vkládat do webových stránek pomocí IFRAME (podobně jako YouTube videa) - viz:

použit HTML kód:
< iframe width="640" height="400" src="https://screencast.autodesk.com/Embed/Timeline/0fd872eb-23f2-4742-bae8-fb82020ab5e0" frameborder="0" allowfullscreen webkitallowfullscreen>< /iframe>

Zpracované video ve formě MP4 souboru si také můžete stáhnout jako lokální soubor - ve vašem Dashboardu klikněte na menu "tři tečky" a zvolte "Download Screencast video":

Screencast
100% Win,MacOS  CAD 
21.6.2015    2664×  
autocad cloud dialog fusion inventor revit účet
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Screencast ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist