Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5662

CAD tip CAD tip # 10181:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak z DWG vytvořit PDF soubor bez AutoCADu?

A - odpověď Nemáte-li k dispozici AutoCAD, nelze použít standardní způsob konverze výkresu do PDF - tedy tisk (příkaz PLOT) na pseudotiskárnu "DWGtoPDF.pc3".

Je však několik dalších způsobů jak z DWG výkresu vygenerovat publikační soubor PDF bez instalace AutoCADu nebo AutoCADu LT:

  1. Acrobat Pro - komerční verze Adobe Acrobat X Pro podporuje zdrojové dokumenty DWG. Pomocí funkce File > Create > PDF From File převedete vybraný soubor DWG na PDF. Tlačítkem Settings můžete nastavit složky pro SHX písma (náhradní písmo je MyriadCAD) a tabulky výkresových stylů.
  2. AutoCAD 360 - bezplatný webový a mobilní AutoCAD 360 podporuje tisk 2D DWG, DXF a DWF výkresů do formátu PDF a jejich následné sdílení. Můžete jej použít kdekoliv.
  3. Autodesk DWG TrueView - bezplatný prohlížeč DWG TrueView (viz Download) je nejspolehlivější a 100% kompatibilní cestou publikování DWG a DXF výkresů do PDF - můžete v něm tisknout a publikovat výkresy stejným způsobem jako v AutoCADu, včetně podpory vrstev/hladin, vícelistých souborů, atd.
ACADDWG
100% *  CAD 
29.1.2015    4683×  
autocad formát hladina instalace prohlížeč publikování sdílení tisk výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · DWG ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist