Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7520

CAD tip CAD tip # 10891:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak získat postprocesor pro Inventor HSM či Fusion 360 na můj obráběcí stroj?

A - odpověď Autodesk Inventor HSM i Fusion 360 již v samotné instalaci obsahují celou řadu postprocesorů pro běžné a rozšířené řídicí systémy CNC strojů. Takové postprocesory jsou v nich k dispozici například pro řídicí systémy Haas, Heidenhein, Fanuc, Siemens Sinumerik, Mach, Okuma, Hurco a spousty dalších. V nabídce na výběr jsou postprocesory jak pro frézování a soustružení, tak také pro soustružnicko–frézovací CNC obráběcí centra a pro řezání vodním paprskem, laserem nebo plasmou.

Existují také specializované postprocesory generující například formát souboru .xml nebo .dxf, který je podporován širokou škálou dalších řídicích systémů.

Tyto postprocesory jsou ve výchozím stavu připravené k optimalizaci pro váš konkrétní stroj. Některé postprocesory jsou připraveny velmi kvalitně tak, že nebude potřeba žádných úprav a je reálné, že vám budou vyhovovat beze změn. Takovými postprocesory jsou zejména ty pro řídicí systémy Heidenhein nebo Haas.

V ostatních případech je nutné postprocesor upravit. Konfigurační soubory postprocesorů *.cps jsou psané v jazyce JavaScript a jsou editovatelné v odpovídajících editorech. Pro jejich editaci je potřeba znát způsob fungování postprocesorů a průběh zpracovávání dat Inventoru HSM do formátu NC kódu.

CAD Studio jako implementátor CAM řešení Inventor HSM vám připraví na základě vašich požadavků a podkladů postprocesor .CPS přesně na míru pro váš CNC obráběcí stroj (viz příklad). Postprocesory následně odlaďujeme přímo na strojích ve výrobě. Samozřejmostí jsou konzultace a školení na používání postprocesorů a také úpravy vašich již existujících postprocesorů pro Inventor HSM a také úpravy generování seřizovacích listů pro výrobu a tvorba dalších potřebných výstupů z Inventoru HSM nebo Fusion 360.

Chcete si ověřit, že postprocesor pro váš stroj je (ač neodladěný) dostupný pro Inventor HSM? Hledejte v on-line knihovně postprocesorů Autodesk na cam.autodesk.com/posts/

InventorHSMFusion360
100% *  CAD,CAM 
6.5.2016    3979×   FAQ  
formát fusion instalace inventor knihovna postprocesor XML
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: InventorHSM · Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist