Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6133

CAD tip CAD tip # 11123:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nejde zapnout hardwarovou akceleraci - je zašedlá, neaktivní.

A - odpověď V AutoCADu nelze aktivovat hardwarovou akceleraci - přepínač v dialogu příkazu KONFIGGRAF (resp. 3DKONFIG) je šedivý.

hardware acceleration disabled, off

Tato situace může mít několik příčin:
  • Používáte grafickou kartu (resp. Windows drivery), která není kompatibilní s AutoCADem ve vašem OS - zkuste aktualizovat Windows ovladač grafiky ze stránek nVidia, AMD nebo Intel. U počítačů s více grafickými kartami se ujistěte, že AutoCAD běží na specializované (ne integrované) kartě.
  • Váš driver grafiky nepodporuje správně DirectX (resp. DirectX 11) - můžete zkusit režim DirectX 9 - viz Tip 9825
  • Je poškozen driver grafiky nebo subsystém DirectX nebo drivery AutoCADu ve složce C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 201X\Drv\ - proveďte opravnou instalaci AutoCADu nebo alespoň DirectX z instalačního média ve složce \3rdParty\DirectX\DXSETUP.exe
  • Vaše verze AutoCADu není podporovaná ve vašem OS (např. AutoCAD 2014 ve Windows 10)
  • AutoCAD (acad.exe) spouštíte s parametrem /NOHARDWARE
  • Máte spuštěnu virtualizační službu nebo službu vzdáleného přístupu - např. VMware Workstation, Microsoft NetMeeting, Microsoft Remote Desktop (v některých případech ani nemusí AutoCAD přímo běžet přes tuto službu)
  • Je nesprávně nastavena cesta k ovladačům zařízení (viz Možnosti > Soubory > Cesta k ovladačům zařízení) - měla by obsahovat složku C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 20xx\drv
  • AutoCAD byl původně nainstalován přes vzdálený přístup (virtualizační službu). V těchto případech může být nutné změnit nastavení Registry klíče FirstRun ve větvi HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\AutoCAD\RXX.0\ACAD-00XX:40X\3DGS Configuration - pomocí RegEdit změňte jeho hodnotu na 0 a spusťte AutoCAD.
  • V té samé větvi Registry přejděte na podklíč Certification (tedy např. HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\AutoCAD\R21.0\ACAD-0001:405\3DGS Configuration\Certification) a zkontrolujte, zda jednotlivé hodnoty v tomto klíči ukazují na skutečně používaný grafický driver. Rovněž zkuste změnit (případně odlišné) hodnoty na tato nastavení: CertificationStatus=1 (nebo 4), HardwareAvailable=1, HardwareEnabled=1, HardwareFeatureLevel=32, HardwareID=2
ACAD
100% *  CAD 
4.10.2016    4672×   FAQ  
autocad dialog instalace
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist