Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5810

CAD tip CAD tip # 13560:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Pozor na "trvale" skryté objekty v DWG výkresu.

A - odpověď AutoCAD nabízí (od verze 2011) interní příkaz HIDEOBECTS (popř. ISOLATEOBJECTS), kterým můžete dočasně skrýt (v aktuálním sezení) vybrané objekty DWG výkresu a dočasně si tak vyčistit pracovní prostor pro podrobnější editaci. Příkaz UNISOLATEOBJECTS pak takto dočasně skryté objekty opět zobrazí.

Pozor však na nastavení proměnné OBJECTISOLATIONMODE. Pokud je nastavena na 1, bude skrytí objektu platit i mezi sezeními a na vašem výkresu (se skrytými) pak může pracovat i někdo jiný, kdo nemá o "chybějících" objektech ani tušení.

Skryté objekty se vyberou při "Vyber vše" a při dalších typech nekurzorových výběrových metod. Nejsou ale vidět. To může následně způsobit řadu problémů, zvláště při hromadných úpravách.

Proto pozor při nastavování režimu persistentního skrytí objektů. Jedinou indikací přítomnosti skrytých objektů ve výkresu (např. po jeho otevření) je podkres tlačítka na stavové liště AutoCADu:

ACADACLTADTPlantACADMCivilMap
100% *  CAD 
3.12.2022    1126×  
autocad proměnná výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist